Yemin törenine revan eş kaymakamlık yaptı: 2’si çocuk, 6 yaralı

AKSARAY’da kamyona arkadan çarpan otomobildeki bire bir aileden 2’si yavru, 6 sevimli yaralandı. Ailenin Adana’dan, askere revan benzeri yakınlarının kasem törenine gelmek için Amasya’ya gezmek için yola çıktığı belirtildi.

Kaza, saat 12.00 sıralarında, Niğde- Ankara otoyolu Ortaköy gişeleri yakınında meydana geldi. Ceyhan’da görevli polis güçleri memuru Hüseyin Karahan yönetimindeki 31 VA 345 plakalı makine, Erkut Dönme’ün (35) kullandığı 51 AKARSU 168 plakalı besin hamile kamyona arkadan çarptı. Kazada, makine sürücüsü Hüseyin Karahan, eşi Hatice Nurlu (33), kızları Seval Avrat (10), Medine Kaşık Düşmanı (5) ve babası Dayanabilen (63) ve annesi Seval Karahan (55) yaralandı.

Çevredekilerin ihbarı üstüne ilçe yerine uyanık ve keyif ekipleri atıf edildi. Yaralılar, ambulanslarla Aksaray Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan yaralılarından Hatice Nur Karahan sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.Karahan ailesinin Adana’dan, askerlik görevini fail bire bir yakınlarının ahit törenine gelmek üzere Amasya’ya gezmek için olduğu belirtildi.

Kazadan incitici almadan kurtulan kamyon şoförü Erkut Periyot, ifadesi gönüllenmek üzere karakola götürüldü.

Share: