Yapımı tamamlanan Menderes Heybet Hastanesi açılışa hazırlanıyor

DOĞRU Öğür İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kayaç, Menderes Celal Hastanesinin son teşrin kocaoğlan sonunda hizmete açılmasının planlandığını duyurdu.

Partiden yapılan açıklamaya bakarak, mebus Kaya, Menderes’in sorunları ve hal önerilerinin konuşulduğu toplantıda muhtarlarla bir araya geldi, yapımı tamamlanan Menderes Azamet Hastanesinde incelemede bulundu.

Açıklamada görüşlerine yer sunulan Kaya, inşaatı tamamlanan hastanenin Keyif Bakanlığı aracılığıyla arızi kabulünün sağlanması için 13 Ekim’de eksper kadro gönderileceğini, tetkik süresinin bitiminin arkası sıra teşrinisani böylecene hizmete açılmasının planlandığını tabir etti.

75 yataklı vagon hastanenin akıbet bütün poliklinikleri, diyaliz ünitesi, acil servisi ve ameliyathaneleriyle mecmu teşekküllü tıpkısı sayrılarevi olacağını ve ilçenin ihtiyaçlarına detaylı yıllar karşılık vereceğini tamlayan Kaya, “Bu ilçeye yakışan bir şifahane yaptık. Otel konforunda bir şifahane oldu. ???????Züğürt odaları bir tane nefis ve koşa yabanlık olacak şekilde hazırlandı. Hastanemizde 4 ameliyathane salonu, yetişkin ve çocuk okkalı hizmet üniteleri bulunuyor. 40 nüsha poliklinik odası, 3 tevellüt salonu, 10 diyaliz ünitesi kâin.”

Share: