Yağmur dolayısıyla kontrolden çıkan tır trafiği kilitledi

Denizli’nin Buldan ilçesinde, bora yağış dolayısıyla kayganlaşan yolda kontrolden sâdır tırdan dökülen malzemeler karayolunun mufassal süre trafiğe kapanmasına neden oldu.

Kaza, Buldan ilçesine vabeste Beyler Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak; Türkiye ile Bulgaristan beyninde denge taşımacılığı işleyen PB 1091 XP plakalı tır, güzeşte öğleden bu yana bölgede aralıklarla etkili olan boğanak yağmur nedeniyle kontrolden daha çok. Sürücünün yönelteç hakimiyetini kaybettiği tır, bire bir müddet zikzaklar çizdikten sonradan hırsızlık vaziyetinde durabildi.

Tırın canip dönen dorsesi, Denizli – Buldan karayolunun bire bir yönünü ağız ağıza ulaşıma kapattı. Tırdan yola saçılan malzemeler nedeniyle karayolunda etraflı anahtar kuyrukları oluştu. İhbar üstüne bölgeye gelen ekipler, yolu ayırmak amacıyla teferruatlı süre uğraştı. Kayan tır ve dorsesi kurumlu sayesinde yoldan kaldırıldıktan ve yola saçılan malzemeler temizlendikten bilahare karayolu yeniden ulaşıma açıldı. – DENİZLİ

Share: