Voleybolda sayılar bu kere SMA hastası Duru bebek amacıyla alınacak

SigortaShop Eş Voleybol Kulübü, 2,5 yaşındaki SMA hastası Arınmış Afiyet bebeğin tedavi giderlerine bindi yüklemek namına “Sardes Kupası” düzenleyecek.

Salihli ilçesindeki Atatürk Spor Salonu’nda 7-9 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek organizasyona Galatasaray, Görgülü Büyükşehir Belediyespor ve Çukurova Belediyesi Adana Demirspor dahi katılacak.

Organizasyonla ilgili AA muhabirine açıklamada mevcut SigortaShop Eş Voleybol Kulübü Başkanı Okumuş Kayaç, “Dört mızıka dahi Arınmış çağa amacıyla Manisa’nın Salihli ilçesine geliyor. İnşallah çocuğumuzun tedavisi ayrımsız zaman önceki yapılır.” dedi.

Kayaç, eskiden olduğu üzere bundan sonraki süreçte de sosyal sorumluluk projelerinde düz almaya bitmeme edeceklerini söyledi.

“Arınmış bebeğinin kampanyası yüzde 63’te durmuştu”

Proje amacıyla yaptıkları çağrıya sessiz kalmayan Galatasaray, Kültürlü Büyükşehir Belediyespor ve Çukurova Belediyesi Adana Demirspor’un yöneticilerine teşekkür fail Kayaç, şöyle bitmeme etti:

“Geçen zaman başında esasen buna analog benzeri organizasyonu İzmir’bile SMA hastası Hamza süt kuzusu için düzenlemiş ve katkıda bulunmuştuk. Bu sezon başında ise Manisa’da hareketli Arınmış bebeğimiz üzere Salihli’üstelik turnuva düzenleme kararı aldık. Satışa çıkma biletlerden elde edilecek olan geliri, SMA hastası Duru bebeğimizin keyif giderleri amacıyla bağışlayarak onun yanı sıra olacağız. Hem şirketimiz hem kulübümüz bu tarz sosyal gravite projelerinin içerisinde olmaya bitmeme edecek.”

Kaya, yapılan projeden etraf Arınmış’nun ailesinin de bahtiyar olduğunu vurgulayarak, “Arınmış bebeğinin kampanyası yüzdelik 63’te durmuştu. Tığ üstelik kamuoyuna elan fazla ön plana hissetmek ve farkındalık gerçekleştirmek için iş başlattık. İnşallah istediğimiz hedefe ulaşırız. Manisa halkı da arınmış bebeğin tedavisi için bilet alsın ve bu kampanyaya destek versin.” diye niteleyerek konuştu.

Takımın başantrenörü Erdoğuş: “Böyle benzeri turnuvaya önderlik ettiğimiz için çokça mutluyuz”

Takımın başantrenörü Alper Erdoğuş birlikte hakeza organizasyonların seçkin ant hususi olduğuna dikkati çekerek, “Normal tıpkı maçtan farklı olacak. İşimizi yaparken tıpkısı üstelik parasız bire bir çocuğa katkı sağlayabildiğinde çok daha farklı havas içerisinde olunuyor. O yüzden mutluyuz ve heyecanlıyız. İnşallah ona aynı hacim katkımız tamam.” ifadelerini kullandı.

Takımın kaptanı Tuğçe Ceyhan ise turnuva üzere çok heyecanlı olduklarını belirterek, “Hakeza bire bir turnuvaya öncülük ettiğimiz üzere çokça mutluyuz. Arınmış süt kuzusu amacıyla turnuvada da bol iğfal etmek istiyoruz. Gelişigüzel şeyden önemlisi bilet ve kalıp satışlarından elde edilecek gelirlerin, Arınmış bebek üzere imge olmasını istiyoruz. İnşallah arınmış bebek bire bir an ilk sağlığına kavuşur ve eli nimetli gülücüklü günler yaşar.” değerlendirmesinde bulundu.Share: