Van’da “Akdamar Cup Arsıulusal Tenis Turnuvası” başladı

“Van Akdamar Cup Arsıulusal Alan Topu Turnuvası” 3 ülkeden ve birçok ilden 60 sporcunun katılımıyla Van’da başladı.

Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Tenis Federasyonu (TTF), Valilik, Büyükşehir Belediyesi ile Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğiyle planlı turnuvanın açılış programında kaçınmak duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

TTF Başkanı Cengiz Durmuş, programda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin tendürüst nüfusu çok tıpkısı mevki olduğunu söyledi.

Gençlerin spora yetkinliklerinin, yeteneklerinin çok olduğunu tamlayan Durmuş, şunları kaydetti:

“Federasyon kendisine son 10 yılda sporun tabana yayılması noktasında Sayın Bakanımız Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu’nun talimatları ile herhangi bir yerde değme devir tenis oynanması adına yaptığımız projelerde bugün domestik yönetimlerin hangi büyüklüğünde koca olduğunu benzeri kez daha birlikte yaşayarak görüyoruz. Turnuvanın düzenlenmesine sağladıkları imkanlardan ufuk Gençlik ve Spor Bakanlığımıza ve Van Valiliğine teşekkür ediyorum. Küçümseme veriyoruz ki artık Van’da faaliyetlerimiz hiç eksilmeyecek. Türkiye Tenis Federasyonu adına bu tesislerin değerlendirilmesi noktasında her antlaşma var olacağız. Biz benzeri turnuva ile bire bir böke yetiştirmeyi hedeflemiyoruz. Tığ aynı turnuva ile gerçekte gittiğimiz temas yerde ilimizin özelliklerini ortaya çıkarabilmek üzere projeler üretiyoruz.”

Van’da “Akdamar Cup” turnuvası düzenlediklerini anlatan Durmuş, “Elan öncesinde Balkı Dağı Cup, Ergan Cup, Iğdır Kayısı Cup, Şanlıurfa Göbekli Tepe Cup ve Manisa’nın Demirci ilçesinde Akıncılar Cup turnuvası yaptık. İllerin tanıtımında spor turizminin üstelik haddinden fazla muhteşem olduğunu biliyoruz. Bu turnuva vesilesiyle ilk defa Van’a gelen arkadaşlarımız vardır.” dedi.

Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ise turnuvanın Van’da düzenlenmesinden belde Durmuş’a teşekkürname ederek, kentte bu nev etkinliklerin çıktı yapılacağı müjdesini verdi.

Kazakistan, İran, Rusya’nın yanı sıra birçok ilden 60 tenisçinin savaş edeceği turnuva 18 Eylül’bile sona erecek.Share: