Van, bölgesel bilardo turnuvasına sülale sahipliği yaptı

VAN’üstelik, 14 sene geçmiş hayatını kaybeden Van Spor‘un eski futbolcusu ve bilardocu Vahap Türkcan anısına yapılan ve 3 çevrim süren 3 bant bilardo bölgeler turnuvasına 21 ilden 157 sportmen katıldı. Turnuvaya, Milli Sportmen Türkiye Kadınlar Bilardo Şampiyonu Heves Asuman ve 2022 Birinci Kadem Türkiye ikincisi Çıdam Çelik da davetli kendisine katıldı.

Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü, Bilardo İl Temsilciliği ve Osgar Bilardo salonunun organizasyonu ile Van’da, 2008 yılında hayatını kaybeden Van Spor’un çarkıt futbolcusu ve bilardocu Vahap Türkcan anısına 3 dönme süren 3 izole bant bilardo bölgeler turnuvası düzenlendi. Turnuvaya 21 ilden 157 sportmen katıldı. Cuma günü başlayan turnuva geri akşam ezanı akıbet buldu. 3 dolaşma süren bökelik böylecene adım girenlere dahi kupaları verildi. Turnuvaya Milli Sporcu Türkiye Kadınlar Bilardo Şampiyonu Istek Asuman ve 2022 Bir Numara Etap Türkiye ikincisi Çıdam Çelik da çağrılı yerine katıldı.

Turnuva organizatörü Hanifi Sıra, bu bölgede bilardoya iri emeği olan ve bilardonun kurucusu olan Vahap Türkcan anısına bu turnuvayı düzenlediklerini belirterek, “Bu şampiyona 2022 yılı bölgeler şampiyonası. Bu şampiyonaya 21 ilden 157 sportmen katıldı. Bu yıl çokça faziletkâr bir ortaklık oldu. Bu şampiyonaya milli sporcularımız üstelik çağrılı yerine katıldı. Yani Türkiye’nin hatırı sayılır sporcuları de burada. Önümüzdeki yıl inşallah elan sunturlu tıpkı organizasyon yapacağız. Bu organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.TÜRKİYE KADINLAR BİLARDO ŞAMPİYONU DAHI İZLEDİTurnuvaya davetli yerine katılan Milli Sporcu Türkiye Kadınlar Bilardo Şampiyonu Istem Asuman ise,  davetli namına gezdiği Anadolu’birlikte bir zamanda 20 Eylül’dahi Hollanda’dahi yapılacak olan Dünya Şampiyonası’na de hazırlandığını rapor etti.Gök, “en üst Batman’daydım, demin Van’dayım. Oscar Bilardo’nun Vahap Türkcan anısına düzenlediği bölgeler turnuvasına davet edildim. 21 ilden 157 sporcu bu turnuvaya katıldı. Van hoşur aktiflik ve spor aktiviteleri içerisinde olan aynı ilimiz. Gençlerin, tehlikeli anlamda bilardo sporuna isteklendirme edildiği, Bilgisizlik Spor Müdürlüğü ve yer temsilcilerinin katkılarıyla gelişigüzel çetin etkinlikler yapılıyor. Bilardo, korkulu anlamda dikkat toplaşımı, hikmet ve hesap içeren bire bir alacak oyunu. Bu yüzden Van’daki gençlerin yalnız bilardo değil, değişik sporlara yönelik dahi ilgileri var. Bu yüzden buraya geldiğim amacıyla çok memnunum. İnşallah gençlerimiz, kadınlarımız spora isteklendirme edilirler. Çünkü spor hayatın süresince. Sporun içerisinde değme şeyi bulabiliyorsunuz. Bu yarışma alelade büyük benzeri konkur. Nazik bir ilgi var. Buna karı sahipliği yapanlara teşekkürname ediyorum. Gençlerimiz ve kadınlarımızı bilardo sporunu yapmaya nida ediyorum” diyerek konuştu.

2022 Birinci Girişim Türkiye İkincisi Sabır Çelik üstelik, bu sene Van’birlikte yapılan 3 bant bilardo bölgeler turnuvasına Türkiye’nin 21 ilinde sporcunun katıldığını, katılımcıların birçoğunun yetenekli olduğunu söyledi.Share: