Vali’nin meslek ziyaretinde mesafelik altına saklanan minik mektepli gülümsetti

Edirne’de İlköğretim Haftası nedeniyle izlence düzenlendi.

Ticaret Borsası İlkokulunda düzenlenen programda öğrenciler marifetiyle mehteran ve dans gösterileri sunuldu.

Programa katılan Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, öğrenciler ve velilerle dostça ederek anadan görme oyunlar oynayan çocukları izledi.

Kırbıyık, gezdiği sınıflardaki öğrencilere başarı diledi, onlara hediye verdi.

Ziyaret ettiği sınıfta sıranın altına saklanan tıpkı öğrenciyi gören Kırbıyık, öğrenciye, “Okulun önce şakasını sen yapmış oldun.” diye niteleyerek, öğrencinin heyecanını yenmesine koruyucu oldu.

Kırbıyık, gazetecilere yaptığı açıklamada, il genelinde 288 okulda 55 bin 417 mektepli ve 5 bin 310 nefis yetişek kadrosunun ibret başı yaptığını söyledi.

Çocukların en gür koşullarda genişlik kalifiye eğitimi alması için var güçleriyle çalıştıklarını tamlayan Kırbıyık,”Bu sene temel hedefimiz eğitimde başarıyı artırarak önceki yıllara göre henüz faziletkâr tıpkısı sükse elde edebilmek. Buradaki başarıyı yemeden içmeden akademik sükse olarak de adlandırmıyoruz. Çocuklarımız elbette kim henüz kalifiye yetişek alsınlar ve bu aldıkları eğitimin natürel sonucu yerine dahi girdikleri sınavlarda haddinden fazla daha faziletli başarılar elde etsinler istiyoruz. Fakat temelinde ikinci bir derdimiz henüz var. İyi herif doldurmak istiyoruz.” dedi.

-“Edirne Türkiye ortalamasının üstünde”

Kırbıyık, Edirne’nin sınıf başına sakıt 19 mektepli ile Türkiye ortalamasında gayet bol bire bir noktada olduğunu dile getirdi.

Yeni münakasa edilecek ve yapımı bitmeme fail okullarla alay malay eğitim bilimi standartlarını yükseltme konusundaki çabalarının süreceğini tabir eden Kırbıyık, “Bu sene hem ders kitapları hem koruyucu kaynak noktasında lüzumlu hazırlığı Milli Yetişek Müdürlüğümüz yaptı. Bu çevrim birlikte sınıflara girdiğimizde memnuniyetle gördük kim herhangi bir çocuğumuzun uğrunda kitapları hazır. Bu birlikte eğitim tedris kalitesine aracısız tartı edecek yüce ayrımsız hizmet.” diye konuştu.

Programa Belediye Reisi Recep Gürkan, Milli Yetişek Müdürü Önder Arpacı, İl Güven Müdürü Mustafa Alçalar, İl Jandarma Komutanı Miralay Ekstrem Bahadır, çekicilik müdürleri ve siyasal parti temsilcileri katıldı.Share: