Uyanık ekipleri Erzincan’da 14 faili muzlim olayın 11’ini aydınlattı

Erzincan İl Açıkgöz Komutanlığı son teşrin ayı içerisinde yapılan faaliyetlerini paylaştı. Yapılan paylaşımda kasım ayında yakalanan 45 geriden geriye göçmenin 42’si hudut dışı edildi. Kurnaz ekipleri, 1 ay içerisinde çeşitli yanlışlık aletleri de ele geçirerek 14 faili vuzuhsuz olayın 11’ini aydınlattı.

Erzincan İl Uyanık Komutanlığınca, adli makamlardan alınan taharri kararlarıyla, son teşrin ayı içerisinde, ağırlık bölgesinde yapılan aramalar ve kere kontrolleri neticesinde; 1 skor kalaşnikov yaya tüfeği, 4 sayı kalaşnikov piyade tüfeği şarjörü, 98 skor kalaşnikov piyon tüfeği fişeği, 1 adet pompalı av tüfeği, 1 nüsha yegâne nakız av tüfeği, 197 adet 7.62X51 mm. winchester yivli av tüfeği fişeği, 1 adet dizüstü bilgisayar, 2 skor el telefonu, 1 nüsha flash us ele geçirilerek, 29 karanlık eş yakalandı.

Muhacir Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Uğraş Büro Müdürlüğünce üstelik 2 yasadışı bulunma, 1 muhacir kaçakçılığı (TCK-79), 1 uluslararası hareket gücü kanununa ihtilaf olayına müdahale edilerek, bu olaylarda bütün 45 ağır aksak muhacir ve 4 aranjör yakalandı. Organizatörler ifadelerinin alınmasının ardından başıboş bırakıldı. Yakalanan kesintili göçmenlerden birlikte 3’ü serbest kalırken 42’si hudut dışı edildi.

Suç Araştırma Tim Komutanlığınca (JASAT); 14 faili gayrimuayyen olaya müdahale edilerek, 11 olay aydınlatıldı.

Ayrıca, gayrı yanlışlık ve kabahatlerden etraf 115 karanlık erkek için adli ve yönetsel prosedür yapılarak ele geçirilen malzemelere el konudu ve Erzincan’da 140 şahıs yakalanmıştır. – ERZİNCAN

Share: