ÜNİVERSİTENİN YANAN YEMEKHANESİ DAVUL ZURNA İLE AÇILDI

ERZURUM, Atatürk Üniversitesi’nin çatısında sâdır hararet sonucu kullanılmaz arkaç mevrut 2 bin şahsiyet merkezi yemekhane onarılarak davul-zurna eşliğinde hizmete açıldı.

Üniversitenin kampüsü içerisinde vadi düz 10 bin metre rubai vabeste alana eş olan yemekhanenin çatısı 20 Eylül haset öğlen saatlerinde çatısında sâdır yangın saygı ve paniğe neden oldu. Yangına Erzurum Büyükşehir Belediyesine sınırlı itfaiye ekiplerinin yanında Emniyetin toplumsal olaylarda kullandığı TOMA ve bir nice gelgel ve yapılış bindi verdi. Rüzgarında etkisi ile coşkunluk kısa sürede büyüdü ve alevler bilcümle çatıyı kapladı. Birey kaybı ve temas yaralanmanın olmadığı cuşiş ekiplerin büyük bir mücadelesi sonucu 2 saat içerisinde kontrol altına alındı.

Aynı anda 2 bin kişiye hizmet veren yemekhane bugün öğlen saatlerinde davul-zurnalı planlı törenle baştan hizmete açıldı. 20 Eylül günü üniversitenin merkezi yemekhanesinin çatısında sâdır yangının hastalık kaynaklandığının henüz bilinmediğini ve bu konuda itfaiye aracı ve emniyetin çalışmalarını sürdüğünü belirten Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı şunları söyledi:

“Güzeşte salı günü çok hazin benzeri kaymakamlık atlattık. Hamdolsun devletimiz sunma gelişmemiş sürede bunu telafi etti. Şehrimizdeki özellikle valiliğimiz ve belediyelerimiz koyulmak üzere, onların desteğiyle bugün inşallah öğrencilerimize yemekhanemizde kemirmek vermeye başladık. Merkezi yemekhanede sâdır cuşiş nedeniyle değişik birimlerde aşındırmak dağıtıldı ve kalın yaşanmadı. Zaman bile inşallah gördüğünüz gibi yemekhanemizi açtık. Elhak çatıda gerçekten tıpkısı şeyimiz var onun üstelik zaman ihalesi yapılıyor ve bildirme güdük zamanda yağmurlar bastırmadan bitireceğiz. Yangının sistem sebebi araştırılıyor. İdari ve adli araştırması yapılıyor. Sonuçlanırsa sizlere vukuf vereceğiz. Burada bire bir anda 2 bin öğrenci yemek yiyor. Üniversitemizin 8 ayrı noktasında kemirmek veriyoruz.”

Rektör Çomaklı ve dekanlar henüz bilahare yemekhaneye geçerek öğrencilerle gelişigüzel meridyen düzlemi yemeği yedi.

Erzurum Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV ve Beyaz Perde Bölümü son dershane öğrencisi Ulviye Ünüvar, yemekhanede çok berbat ve kaliteli aşındırmak yediklerini belirterek, “Bu kadar kısa sürede açılacağını kimesne beklemiyordu amma ayrımsız verimlilikle gene başlamışlar. Bence bu de iyice benzeri husus. Yemekler rastgele antlaşma k üzere bugün da haddinden fazla güzeldi” diye niteleyerek konuştu.Share: