Uludağ Iktisat Zirvesi başladı

P&G Avrupa Başkanı Loic Tassel, Türkiye’nin potansiyelini karşılamaya devam edeceğini ve toptan ekonomideki konumunu daha de kuvvetlendireceğini söyledi.

P&G’nin esas sponsorluğunda Capital, Iktisatçı ve StartUp dergileri aracılığıyla planlı Uludağ Iktisat Zirvesi (UEZ), Sapanca ilçesindeki ayrımsız otelde başladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nın da katıldığı zirvenin açılışında mütekellim P&G Avrupa Başkanı Loic Tassel, kurumunun tarihi karşı bilgelik verdi.

Tassel, P&G Türkiye’nin Türk tüketicilerine üstün ürünlerle bakım verdiğini belirterek, Türkiye’bile tüketici dostu inovasyonlar yapmaya bitmeme edeceklerini kaydetti.

Bu inovasyonları sürdürülebilir şekilde yarmak istediklerini dile getiren Tassel, “Türk fabrikalarımızda atığı yüzde 88, erke tüketimini yüzdelik 19, su tüketimini yüzdelik 27, gaz emisyonunu da yüzdelik 29 azalttık. 2005-2019 beyninde 70 bin tondan fazla plastiği kavrayışsız dönüştürdük. Gebze’deki fabrikamızda kullandığımız erke yüzdelik 100 yenilenebilir kaynaklardan geliyor.” diye konuştu.

Tassel, P&G Türkiye’nin 4 alanda aracısız ve dolaylı kendisine 2 bin 500’den aşkın insana istihdam sağladığını aktararak, eğitim, esenlik ve spor alanlarında 30 Türk sivil sosyete kuruluşuyla projeler geliştirdiklerini anlattı.

Sloganlarının “Bağlılaşım rastgele kapıyı kurgu” olduğunu tamlayan Tassel, “P&G Türk ekonomisi ve toplumunun tıpkı parçası. Bir aksiyon lideri kendisine akıbet kademe güveniyorum kim Türkiye potansiyelini karşılamaya bitmeme edecek ve global ekonomideki konumunu henüz dahi kuvvetlendirecek. P&G Türkiye, P&G Avrupa için net aynı büyüme kaynağıdır. Türkiye’nin çokça nazik aynı potansiyeli var, haddinden fazla net görülüyor bu. Hem imalat hem dahi hile merkezi olarak encam ayrımsız girişimcilik kültürü var ve çok akva ayrımsız hazırlık zinciri var.” diyerek konuştu.

13 farklı başlıkta oturumlar gerçekleşecek

Capital&Ekonomist Dergileri Nişane Direktörü Sedef Değme Nazik birlikte zirveyi geleceğe taşıyacak kurumsal bire bir bina ve izleme oluşturduklarını kaydetti.

Şişman, dünya genelinde akıbet biraz yıldır buyruk süren salgın, uğraş kabilinden olayların içtimai soylu erki problemleri derinleştirdiğine işaret ederek, şunları söyledi:

“Bu problemlerin çözümü için tamlık ülkelerin hem politik hem iş liderlerinin alay malay çalışması, kuma akılla debi etmesi gerekiyor. Sağlıktan tarıma, sanayiden turizme, eğitimden konuşu sistemin işleyişine her alanda daha sürdürülebilir, elan tabiat dostu ve eşitlikçi yıpranmamış sistemlerin kurgulanmasına çıktı daha çok ihtiyaç duyulan benzeri dönemdeyiz. Bu noktadan debi ederek zirvemizin asıl temasını ‘Yeni Global Düzeni Düşünmek, Birlikte İyileştirme, Alay Malay Değiş ve Dijitalleşme’ olarak belirledik.”

Bu tema altında 2 periyot boyunca toptan ekonomiden sürdürülebilirliğe, dijitalleşmeden enerjiye 13 farklı başlıkta 80’den fazla konuşmacının katılacağı oturumlar gerçekleştireceklerini nâkil Nazik, “Dünyayı bittabi henüz ongun tıpkı ayla getirebileceğimizi ve eğitimden sağlığa, tarımdan sanayiye, bankacılıktan teknolojiye kül cümle ve sektörlerimizi şüphesiz alay malay iyileştirebileceğimizi konuşacağız.” dedi.

Share: