Türkiye Çiftteker Şampiyonası 7. Kadem Puanlı Kez Yarışları sürüyor

Türkiye Çiftteker Federasyonu vasıtasıyla Kırıkkale’de düzenlenen Türkiye Çiftteker Şampiyonası 7. Aşama Puanlı Misil Yarışları, master erkekler 96 kilometre yarışıyla devam etti.

Organizasyonda, günün mücadelesi master rical 96 kilometre yarışının birlikte 17 yaş altı kızlar 75 kilometre ve 15 gözyaşı altı kızlar 58 kilometre parkurlarıyla tamamlanacak.

Master erkeklerde yarışmaya katılan 69 yaşındaki Ahmet Hidayet Akyürek, Cumhuriyet Altını Meydanı’nda gazetecilere, “Haddinden Fazla domuzuna bir tertip, emeği güzeşte hep ululuk büyüklerime teşekkürname ediyorum. Etap biraz bizi yoracak amma domuzuna tıpkı yarışma olacak inşallah. İyi bire bir bulgu ile bitirmeyi arzu ediyoruz. Yeniden emeği sabık herkese teşekkürname ediyorum.” dedi.

Türkiye Derrace Federasyonu Asbaşkanı Bahattin Akyön ve Belediye Başkan Yardımcısı Halil Danacı de yarışmacılara başarı dileyerek, 90 sporcunun katıldığı master erkekler yarışının startını verdi.

Yaklaşık 430 sporcunun katıldığı 7. Aşama Puanlı Yol Yarışları’nda erte üstelik kriteryum etapları koşulacak ve dürü töreni düzenlenecek.

Share: