Turgutlu Belediyesi Kış Spor Okulları Başlıyor

Turgutlu Belediyesi Ekin ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki Kış Spor Okulları’nda çocuklar sporla buluşmaya devam ediyor. Kayıtların devam ettiği Şita Spor Okulları’nda eğitimler, 24 Ilkgüz cumartesi günü başlayacak.

Turgutlu Belediyesi “Sporla Büyüyen Bilgisizlik” projesi kapsamında çocukları sporla buluşturmayı sürdürüyor. Yaz dönemini spor ve cümbüş ile çöz içe geçiren kollar için Kış Spor Okulları açılacak. Hars ve Toplumsal İşler Müdürlüğü bünyesinde başlayacak olan Kış Spor Okullarında uçan top ve basketbol kursları düzenlenecek. Voleybol kursunda 8-14, basketbol kursunda ise 7-15 gözyaşı arası çocuklar alanlarında bilirkişi eğitmenler eliyle terbiye görecek. Uçan Top ve basketbol kursları, cumartesi ve alışveriş günleri gerçekleşecek.

Şita Spor Okulları’nda eğitimler, 24 Ilkgüz cumartesi haset başlayacak. Kurslara kayıtlar ise Turgutlu Belediyesi Bakım Binası 7. katında düzlük alan Hars ve Içtimai İşler Müdürlüğü’nde devam ediyor.

Turgutlu Belediye Başbuğ Yardımcısı Fırat Honaz, “Spor kurslarımızla yaz dönemi süresince fiziki ve sosyal becerilerini geliştiren çocuklarımız üzere şita dönemini birlikte faydalı ayrımsız şekilde geçirebilmeleri yerine Şita Spor Okullarımızı düzenliyoruz. Çocuklarımızın sporla büyümesi amacıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.
Share: