Turan Çömez’den ‘Ünsal Ban ve Zehra Taşkesenlioğlu’ İddiaları: “Mengen’deki Çiftliğe Erzurum’dan Getirdikleri Çobanın Konusunda Araziler Geçirdiler,…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bozuk doktoru ve eski AKP Mebus Turhan Çömez, Ünsal Ban ve boşanmak için olduğu eşi AKP Erzurum Saylav Zehra Taşkesenlioğlu ile ilişkin bakir iddialarda bulundu. Çömez, “Ünsal Ban, rektörü olduğu Türk Çekicilik Kurumu Üniversitesi’ni 300 milyon teklik civarında zarara uğrattı. Henüz sonra gitti, Mengen’birlikte bugünkü değeri 200 milyon lirayı aşan araziler aldı; arazilerine oteller, restoranlar, ahzüita merkezleri koydu… Erzurum’un Tekman ilçesinden bir güruh atlama beygiri, eşek, ayrımsız güruh efsanevi getirdiler bu çiftliğe. Bunları getirirken çobanları de getirdi Erzurum’dan bu Mengen’deki çiftliğe. Sonradan bu çobanların üzerine ayrımsız sürü araziler yaptılar. Bu çobanlardan biri maatteessüf gidiş geliş kazasında hayatını kaybetti. Bu posta miraslarının kaldığı insanların üzerine çullandılar, bu arazileri düşüncesiz ahzetmek üzere” dedi.

Turhan Çömez, KRT TV’birlikte cemaziyelevvel yayınlanan Haftanın Panoraması programına misafir oldu. Semra Topçu’nun sorularını yanıtlayan Çömez, özetle şunları söyledi:

“Ben, Ünsal Ban’ın İngiltere’bile ayrımsız sürü bağlantılarını buldum. Ünsal Ban’ın İngiltere’de şirketlerinin yatırım işlemlerini eden mali müşaviri geldi, bana bilcümle detayları anlattı. ‘Bu adamın bu büyüklüğünde azgın biri olduğunu bilmiyordum. Maatteessüf beni da dolandırdı ve elimi eteğimi çektim, arıtma ettim’ diyerek kendi şikayetini anlattı. Ünsal Ban’ın FETÖ’nün mülk kasaları ile İngiltere’birlikte ne haltlar karıştırdığı, nereden ne gayrimenkulleri aldığı, ne şirketle neler yaptığı, hadi adresini dahi vereyim, Oxford’da nerede neler yaptığının hepsinin belgesi bilgisi var. Ne tamam birileri bunun üstüne gitsin.

“BUNLARIN HESAPÇI SORULMAYACAK MI”

Ünsal Ban, rektörü olduğu Türk Çekicilik Kurumu Üniversitesi’ni 300 milyon lira civarında zarara uğrattı. Elan sonraları gitti, Mengen’üstelik bugünkü değeri 200 milyon lirayı aşan araziler aldı; arazilerine oteller, restoranlar, aksata merkezleri koydu.

Peki elan ne yaptı? Bunlar anlaşılmasın diye niteleyerek götürdü bunları şoförünün üzerine yaptı. Şoförü kim? Karısı olan AKP Erzurum Mebus Zehra Taşkesenlioğlu’nun Meclis’te danışmanlığını fail bire bir adam. Bakın, Türkiye’dahi politika, yasama kurulu, milletvekili ne halde? Bizim vergilerimizle bunlara dünyalık ödeniyor; bundan vazgeçtim, bu adama ne danışılıyor? Bu eş kalkıp 200 milyon liralık servete nasıl cemaat olabiliyor?

Biraz elan öte gideyim; Erzurum, adresini da veriyorum -Zehra Taşkesenlioğlu dinliyorsa katılsın yayına, konuşmaya hazırım- Erzurum’un Tekman ilçesi, buradan bir sürü at, eşek, aynı sürü efsanevi getirdiler bu çiftliğe. Bunları getirirken çobanları da getirdi Erzurum’dan bu Mengen’deki çiftliğe.

Sonra bu çobanların konusunda bire bir sürü araziler yaptılar. Bu çobanlardan biri maalesef trafik kazasında hayatını kaybetti. Bu kat miraslarının kaldığı insanların üzerine çullandılar, bu arazileri ansız almak için. Korkunç tıpkı resim bu, görüyor musunuz… Türkiye bu yapıya elbet götürüm edecek? Bunların hesabı sorulmayacak mı?

ANKARA’DA OTEL MARMARİS’TE ARAZİLER

Henüz üstelik ileriye gideyim; Ankara’bile Blue Line diye benzeri otel… Tıpkı kaç kamer geçmiş ahali değiştirdi bu otel, bambaşka birinden makbuz. Kimin konusunda yapıldı? Ünsal Ban’ın çocuklarının üzerine mi? Istifham soruyorum, savcılar araştırsın. Parasını ki verdi bu otelin? 100 milyon liradan çok şu anda onarım-değişiklikler yapılıyor bu otelde. Ankara Çankaya’dahi, bulunak veriyorum, ışık ve belgelerini birlikte vermeye hazırım. Yazık değil mi, bu paralar nereden geliyor?

Muğla’dahi, Marmaris’te Ünsal Ban’ın çocukları konusunda kaç milyonluk yerey alındı? Bu arazilerin ayrımsız kısmı 15 Temmuz çarpış girişiminden bilahare Ünsal Ban’ın boşanmış olduğu sakat eşinin üzerine pekâlâ yapıldı? Kim bu çarkıt eş de FETÖ’den görevinden umum çektirilmiş bir hanımefendi. Bunların hesabını sormayacak mıyız? Birilerinin bunların hesabını sorması lazım.

BORSADA MANİPÜLASYON İDDİALARI

Bu yayından önceki, eskiden borsada görev almış AKP bürokratlarıyla tıpkısı derinti yaptım. Bakın, inanılmaz, hatır almaz şeyler anlattılar. ‘Borsada olan biten herhangi bir şeyi’, diyorlar kim ‘ayrımsız ayda afişe ederiz’. ‘Benzeri ayda hep dosyaları, ki hangi halt karıştırmış, kim kimin parasına ayn dikmiş, ki güçsüz alelade yatırımcıyı istismar etmiş ve ceplerini doldurmuş, hepsini çıkartırız’ diyorlar.

Borsanın yasası, SPK’nın yasası, Türk Ceza Kanunu buna yarar. Fakat bir nice kırtasiyeci tasfiye edildi. ‘Maalesef bu süreci bugün tavzih şansımız yok. Amma seçimlerden bilahare Altılı Ganyan Masa iktidarı göğüslediğinde bir nice husus deşifre olacak ve ortaya çıkacak’ dediler ve şurası birlikte eklediler; ‘Borsada olacak manipülasyonları hissettik, hassaten sürece müdahil olacak bilge ve savcıları eğittik, fakat bugün ahbaplık siyasetin gölgesi altında olduğu amacıyla bilgili-savcılar çalışamaz ayla geldiler’.

Türkiye’nin içine düştüğü keder fotoğrafı gördük, fehamet buna duyarsız, sessiz; egemenlik buna kayıtsız. Devletin kurumları yönetilemez arkaç gelmiş, üstüne gidemez ağıl mevrut maalesef. Ama bunların hesabı sorulacak.

“TÜRKİYE’NİN CİDDİ BİR RESTORASYONA İHTİYACI VAR”

Ünsal Ban, eskiden siyasette etken ayrımsız isimdi. AKP’den namzet reşit, karısı AKP mebus, yöntem koridorlarında bildik, maruf birisi. Bakın, bunun psikolojisi serencam etap cesim; böyle ayrımsız insan, niçin Türk yargısına güvenmez de çektiği videoları Sedat Peker’e gönderip ondan imdat ilaç? Bu, Türkiye’da imdi sistemin yönetilemediğini, sistemin savrulduğunu, heybet kurumlarının münhezim olduğunu ve ayaklar altına alındığını gösteren ayrımsız durumdur. Bu itibarla Türkiye’nin yavaş benzeri restorasyona ihtiyacı var.”

Share: