Trakya’da vatandaşlar toplumsal bölük projesi amacıyla başvurularını yapmaya başladı

Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’nde vatandaşlar Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı içtimai konut projesine başvurularını yapmaya başladı.

“Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Projesi” diye nitelenen proje kapsamında Edirne’dahi (Minval, Vurdumduymaz, İpsala, Keşan, Meriç, Süloğlu, Uzunköprü) 1350, Kırklareli’nde (Eşkal, Pınarhisar, Lüleburgaz, Kofçaz, Demirköy, Babaeski) 1050, Tekirdağ’birlikte (Süleymanpaşa, Hastalıklı, Muratlı, Hayrabolu, Saray) 3 bin 100 basamak yapılacak.

E-devlet’in beraberinde amme bankalarından Ziraat ve Ahali bankalarından de başvuru yapılabiliyor.

Bu kapsamda Trakya’de diri vatandaşlar sabahleyin saatlerinden itibaren bankalara gelmeye başladı.

Edirne’birlikte Halkbank’a evraklarıyla gelen vatandaşlar kükremek oluşturdu.

Başvuru özne vatandaşlardan Süleyman Yakurutlu, AA muhabirine, projenin sülale sahibi sıfır vatandaşlara düş olduğunu söyledi.

Projenin evi olmayanlara ev sahibi olmaları önünde kolaylık sağlayacağını belirten Yakurutlu, “Hep herkes memnun şu dakika. Bu projeden memnunuz, devletimiz insanlarımız amacıyla uğraşıyor. Bu projeler gençlerimizin geleceği için yapılıyor.” dedi.

Yakurutlu, sosyal hane projesinin ev fiyatlarını birlikte düşüreceğini öngördüğünü belirtti.

Kıbrıs Gazisi Hasan Aldanmaz üstelik referans amacıyla bankaya geldi.

Gazilere tanınan haktan derk etmek istediğini dile getiren Kurt, “Ad Çekme çekimi var mı yok mu? Zül ediyorum. 69 yaşındayım bu yaştan sonra böyle bire bir imkan çıktığı için çokça memnunuz. İnşallah şansımız yaver masraf bile kurasız ev sahibi oluruz.” diye konuştu.

“Bu nev projelerin artmasını irade ediyoruz”

Kırklareli’nde ruhlu Cihan Kayalarlı birlikte, projenin eş sahibi olabilmek amacıyla şanlı vesile olduğunu söyledi.

Bu fırsatı kullanmak amacıyla bankaya gelerek müracaatta bulunduğunu belirten Kayalarlı, “Devletin böyle benzeri imkanı sunması, halkına ehil çıkması haddinden fazla güzel benzeri görüngü. Bu çeşit projelerin artmasını arzu ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ev sahibi olmayı rastgele eş kabil istediğini belirten Kayalarlı, “İnsanın başını sokacağı garanti aynı yeri olması hayattaki sunma adamakıllı şeylerden birisi.” dedi.

Ekrem Güner da sülale cidden gelmek amacıyla başvurma ettiğini kaydetti.

Güner, içtimai basamak sayısının arttırılmasını istedi.

Tekirdağlı vatandaşlar birlikte bankalarda başvurulara başladı.

Share: