Trabzon’da yapımı tamamlanan Şampiyonluk Anıtı açıldı

Trabzonspor’un Spor Kaba Et Süper Lig’de güzeşte sezon elde ettiği bökelik anısına Trabzon’un Yomra ilçesinde yaptırılan Şampiyonluk Anıtı’nın açılışı gerçekleştirildi.

İYİ Öğür Trabzon Mebus Hüseyin Örs, açılışta yaptığı konuşmada, Süper Lig’de şampiyonluğun kazanılmasında emeği geçen Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve umumi heyet üyeleri başta olmak için maharet heyete ve futbolculara teşekkürname etti.

Son dönemlerde Trabzon’un ışıltılı yıldızının Yomra ilçesi olduğunu tamlayan Örs, “Başkanımıza bu güzelce hayat alanlarını ve anıtı kazandırdığı amacıyla teşekkürname ediyorum. Bu abide haklının güçlüye cebin mücadelesinin anıtıdır, bu anıt emeğin, alın terinin, helal puanların anıtıdır.” dedi.

Sürmen’den taraftarlara bindi çağrısı

Trabzonspor Kulübü Sedir Riyaset Müesses Başkanı Uca Sürmen ise güzeşte mevsim Trabzonspor’un balaban bir savaşım verdiğine işaret ederek, “Tığ hoppadak sahayı seyrettik. Oysaki arkada iri aynı havuz ve say vardı. Futbolcularının hazırlanmasıdır, morallerinin düzgün tutulmasıdır, hesaplı kaygıların giderilmesidir, bu karmakarışık olayı, iri ve emsal bire bir savaşım ile başardılar. Bunun mükafatı namına da şehir ve Trabzonsporlular dünyaya yaşıt olacak kutlamalar yaptı.” diyerek konuştu.

Anıtın yapılmasından duyduğu mutluluğu dile getiren ve emeği geçenlere teşekkür eden Sürmen, taraftarlara üstelik seslenerek şunları söyledi:

“Trabzonspor kurulduğundan beri iddialıdır, temas yıl iddialıdır. birkaç maçta böyle gardınızı düşürmeyin, sizlerden bunu arzu ediyorum. Alelacele gardınız düşüyor, yani 50 sene yoğun böke olsak doymayacaksınız, ‘Niye 51 değil?’ Ilk futbolun güzelliğini öne çıkaralım. Futbolun güzelliği sahada iddialı olmaktır, terini akıtmaktır, sonuçta kalburüstü olursan onu kutlamaktır, rate benzeri serencam alırsan üstelik hal önerilerini dinlemek ve çözüme gitmektir. Yoksa çarçabuk kargaşa kandillerini yakmak değildir. Ben bu araç ile birlik taraftarlarımızın yönetimin ve hocanın futbolcuların arkasında olmasını bekliyorum.”

Kulüp umumi sekreteri Ömer Sağıroğlu ise Trabzonspor’un Trabzon kentinin dünyada tanıtılan biricik markası olduğunu kaydederek, “Bu markayı her ki yükseğe, elan yükseğe getirirse herkesi alkışlarız, zımnında bu yaptığınız tertip alkışı doğruluk ediyor. Başkanımıza, haddinden fazla teşekkürname ederim.” ifadelerini kullandı.

Yomra Şehremini Mustafa Bıyık dahi 38 yıldır şampiyonluk kutlaması yapamayan Trabzonspor taraftarının hasretini sona erdiren Ağaoğlu, teknik direktör Abdullah Orion ve futbolculara teşekkürname ederek, bu ekibin Türk futboluna ve Trabzonspor tarihine adlarını altın harflerle yazdırdığını söyledi.

Bıyık, Şampiyona Anıtı’nın, Trabzonspor’un hak mücadelesinin sembolü olduğunu bile kaydetti.

Hürriyet Parkı içerisinde, 18 metre yüksekliğindeki anıtta,Trabzonspor’un söylence ismi Özkan Sümer, bozuk kulüp başkanlarından Kaplayan Ekinci ile sakat teknik direktörlerinden Ahmet Suat Özyazıcı’nın siluetleri, şampiyonluklara ithafen 8 baht ile kasketin öyküsü kayran alıyor.Share: