Trabzon Havalimanı’nda yeni turizm sezonu için tedbir çalışmaları başladı

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Trabzon’a yılın 8 maaş döneminde 16 binden çok çöz ve aut format uçuşunun yapıldığını bildirdi.

TTSO’dan yapılan yazılmış açıklamaya göre, Cesamet Gelgel Meydanları İşletmesi (DHMİ) Trabzon Havalimanı Başmüdürü Sezgin Kırmacı, Hacısalihoğlu’nu makamında ülfet etti.

Hacısalihoğlu, ziyarette yaptığı konuşmada, yılın ev-ağustos döneminde 16 binden aşkın çöz ve aut format uçuşunun gerçekleştiğini rapor etti.

Trabzon Hava Meydanı’nda bakir sezon öncesi kategorik melfuf inşaatlarla iyileştirme yapılması gerektiğini tamlayan Hacısalihoğlu, “Havalimanları site hakkında evvel izlenim elde edilen yerler. Bu nedenle çağcıl olmaları ve hizmetlerin aksamaması çok büyük.” değerlendirmesinde bulundu.

Hacısalihoğlu, Trabzon aksiyon dünyası adına havalimanında çalışanlara turizm sezonunda ortaya koydukları düzentileme dolayısıyla teşekkür ederek, şunları kaydetti:

“Trabzon Havalimanı için eskimemiş projeler hazırlandığını biliyoruz. Ancak bir projenin uygulanması 4-5 yılı buluyor. Bizim kabil yoğunluğu her güzeşte zaman mütezayit tıpkı şehirde bunu bekleyecek ahit namevcut. Bu nedenle hele aut hatlar başta tevessül etmek için kâin durumun ekleme inşaatlarla tıpkısı zaman önce iyileştirilmesi beklentimizdir. Yaptırdığımız sormaca çalışmaları sonucunda gelecek mevsim seyyah sayısının daha da artacağını öngörmekteyiz. Bu nedenle kent namına buna hazır olmalıyız.”

Kırmacı ise okkalı tıpkı turizm sezonunu geride bıraktıklarına belen ederek, ati sezonla ilgili hazırlıklara şimdiden başladıklarını aktardı.

Amaçlarının hizmetlerin aksamaması olduğunu belirten Değirmenci, “Cümle faaliyet arkadaşlarımızla bu konuda balaban çaba gösteriyoruz. Yeni turizm sezonu öncesinde dahi havalimanımızın bakım standartlarının yükseltilmesi üzere değişik projeler var. Bunların kısa sürede bitirilmesi amaçlanmaktadır. Önümüzdeki yıl bu yıla göre yüzde 35-40 beyninde daha aşkın yoğunluk yaşanmasını bekliyoruz.” ifadesini kullandı.

Share: