Terör örgütünün Antalya’da orman yakma talimatı verdiği ibret, adliyeye irsal edildi

Antalya’da yıldırı örgütü PKK’nın talimatıyla, orman yangını tart hazırlığı yaptığı tam yakalanan ibret adliyeye irsal edildi. Nahoş sevki sırasında parayla orman yakmaya çalıştığınız argüman ediliyor sorusuna, ” Yok anca bir öz hile söylüyorlar” dedi.

Antalya İl Güvenlik Müdürlüğü ekipleri, PKK/KCK yıldırı örgütünün faaliyetlerinin deşifresine ve engellenmesine yönelik iş sonucu Ahmet K.’nin, PKK propagandası yaptığı, sülfürik asit temin etmeye çalıştığı ve gösteri yapabileceği ihbarı üzerine emek başlattı. Şüpheliyi takibe düz ekipler, Antalya’ya Kayseri’den gelen ve inşaatlarda çalışmaya başlayan Ahmet K.’nin, internet üzerinden havale verdiği sülfürik asiti kargodan doğrulama aldığını belirleme etti. Antalya’nın batısı Finike ilçesinde gözaltına alınan Ahmet K.’nin üzerinde ve yaşadığı yerde yapılan aramalarda sülfürik asit ve Antalya haritası bulundu.

Keleş Ahmet K., geçmiş ifadesinde Suriye alanında terörist faaliyetlerde bulunduğunu bildiği “Kader-Rojhat” harf ünlü teşekkül mensubunun kendisiyle irtibata geçtiğini ve kentin ayrı cinsten yerlerinde coşkunluk tarh talimatı verdiğini anlattı.

Örgüt mensubunun, kendisine para ve orman yakması amacıyla kullanacağı düzeneği nasıl hazırlayacağını tarif eden videoteyp ve materyal gönderdiğini anlatan Ahmet K., yakalanmaması halinde orman yakma eylemini gerçekleştirmiş olacağını belirtti.

İl Itimat Müdürlüğünde ifade işlemlerini tamamlanan aynasız, başında şapka ve elleri önden kelepçeli şekilde adliyeye atıf edildi.

“Bağırarak inkar etti”

Tıpkı gazetecinin parayla orman yakmaya çalıştığınız kanıt ediliyor sorusuna Ahmet K., ” Namevcut öyle bire bir husus biber dolması söylüyorlar” cevabını verdi. – ANTALYAShare: