TDP Umumi Başkanı Sarıgül Giresun’da esnafı musahabe etti

Türkiye Değiş Partisi (TDP) Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, Giresun’da esnaf ve vatandaşlarla aynı araya geldi.

Çeşitli programlara süzülmek üzere Giresun’a mevrut Sarıgül, Giresun E Tipi Tutkun Ukubet İnfaz Kurumu uğrunda yaptığı basın açıklamasında, 9 April tarihinde TDP’nin genel merkezinden ayrımsız af çağrısında bulunduğunu anımsattı.

Af taleplerinin siyasi değil, vicdani tıpkı murat olduğunu tamlayan Sarıgül, ” Ulusçu Debi Partisi’nin af talebimizle ilişkin açıklamalarına çokça teşekkür ediyorum. Akıbet merhale altın ve bizim için kıymetlidir. Başka politik partilerin da Milliyetsever Cereyan Partisi’nin almış olduğu bu afla ilişkin temennilere degaje ve kemiksiz benzeri şekilde katılmaya nida ediyorum.” dedi.

“Bayrağımıza alın, toprağımıza cebin mamul suçlar bu af talebinin dışındadır.” ifadesini kullanan Sarıgül, şu değerlendirmede bulundu:

“Alelhusus metal baronları bu af talebinin dışındadır. Gine ulusal birliğimize cebin işlenen taksirat bu af talebinin karşısındadır. O nedenle Türkiye Değiş Partisi olarak anneler amacıyla affet Türkiyem, babalar üzere affet Türkiyem, füru üzere affet Türkiyem. Kardeşlik hukuku üzere bu af çağrımıza bütün yurttaşlarımızın bindi vereceğine inanıyorum. Şu anda 76’ncı cezaevinin önündeyim ve Giresun cezaevinin önünden hep ulusuma sesleniyorum. Benim inançlı devletime, merhametli devletime sesleniyorum. Anneler üzere, babalar üzere, torunlar amacıyla affet Türkiyem, affet Türkiyem, affet Türkiyem”

Daha sonra site merkezine geçen Sarıgül, tıpkı giysi mağazasının açılışını gerçekleştirdi.

Mustafa Sarıgül, esnaf ve vatandaşlarla kardeş kardeş etti.

Share: