Tapu ve KDV masrafı olmadan 40 ilde 499 yer online olarak celi artırmayla satışa çıkarılacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 40 ilde 499 yer online olarak ve artırma ile satışa sunulacak. Vekillik, bu şekilde vatandaşa hem envestisman fırsatı hem üstelik zat konutunu mensur ika imkanı sunuyor. Ödemede ise yüzdelik 25 peşin, almanak yüzde 9 ayırt, 24 ay mehil, KDV’den ve tapu harcından muaf olunacak. Kategorik artırmalar 21-22 Eylül 2022 saat 10.30’de yapılacak.

TAPU VE KDV MASRAFINDAN MUAF

Arsalar yüzde 25 peşinat ve 24 ay mehil imkanıyla satışa sunulurken, tapu ve KDV masrafından affedilmiş olması de yatırımcıya basitçe sağlıyor. Envestisman üzere verilen arsalar, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Okumuş, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Sazak, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Van ve Zonguldak illerinde saha alıyor. Mavera yandan İstanbul’de satışa çıkma ara sıra arsalar drone ile havadan görüntülendi.

“VATANDAŞLARIMIZ BU FIRSATI KAÇIRMAMALI”

Konuyla ilişik değerlendirmelerde mevcut aynı gayrimenkul danışmanı, “Adamakıllı benzeri vesile vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum. Mufassal zamandır ülkemizde basamak arzında kusur ve sorun vardı. Vatandaşlar bile kişi arsalarında inşaat etme fırsatı bulacak. Alelhusus yüzdelik 25 peşinatla almanak yüzdelik 9 farkla 24 kamer vadeli şekilde veriyor. Tapu harcı bulunmayan. KDV’den affedilmiş banko avantajlı gözüküyor. Bütün yatırımcılar bunu takip edecektir. Hele evi sıfır, familya yapacaklar bu fırsatı değerlendirebilirler. Hep 40 şehirde uygulanıyor. Ankara’üstelik 400 bin Türk Lirasından başlıyor. Değme şehrin rayicine göre rakamlar değişiyor. Alelhusus almanak artım yüzdelik 9 bu çok mehabetli enflasyonun yüzdelik 80’lerde olduğu tıpkı zamanda yıllık yüzdelik 9 artışla arsa almak ve 24 ay taksitle almak KDV’den ve tapu harcından muaf olması buna çok aşkın bağ olacaktır. Vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmamalı. Bu zamanda olağan tıpkı sülale etme veya ocak kabul etme şansı. Bizde yatırımcılar namına değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.Share: