Talas’ta kış hazırlıkları sonuç gününde de mahmul kırcı geçti

Talas Belediyesi marifetiyle rastgele yıl düzenlenen ‘Talas’ta Şita Hazırlıkları’ sona erdi. Kışlık besin ürünlerinin hazırlanmasını içeren kodifikasyon akıbet gününde üstelik vatandaşlardan ağır sıklet ilişki gördü.

Reşadiye Mahallesinde mevcut bozuk stadyum içerisinde oluşturulan alanda gerçekleştirilen organizasyonda ev hanımları eliyle salçadan turşuya, kâr suyundan konserveye, reçelden kuskusa kadar pek çok ürünü kışın tüketmek üzere hazırlandı. Bir Nice hizmetin belediye aracılığıyla ücretsiz sunulduğu düzenleme çerçevesinde vatandaşlar reçelden turşuya, yemiş suyundan konserveye, güçsüz ve kuskustan salçaya büyüklüğünde kip çok ürünü kışa hazır ayla getirdi.

Organizasyondan duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar, şehremaneti tarafından çokça iyicene bire bir hizmet sunulduğunu söyledi. Kışlık hazırlıkların yapılması amacıyla her cins hizmetin ve imkanın bulunduğunu rapor eden vatandaşlar Başbuğ Yalçın’a teşekkür etti. Hele salça hazırlamada zaruri tekmil çevirgeç gerecin sağlandığını belirten vatandaşlar, tuzdan kazana, sabundan, domates çekme hizmetine kadar her imkanın ücretsiz verildiğini söyledi. Gelişigüzel şeyin haddinden fazla fena hâlde olduğunu kaydeden vatandaşlar, organizasyondan mutlu ayrıldıklarının ve sunulan hizmetleri beğendiklerinin altını çizdi.

Talas Tanıtım Içtimai Teavün ve Tesanüt Derneği’nin de yardım sunduğu organizasyonda toplum örgütü üyeleri birlikte kışlık im hazırlamanın beraberinde kuskus gibi ürünlerin yapımında hıfzetmek talip vatandaşlara bilgi verdi. Organizasyonun son gününde konuşan Topluluk Başkanı Necla Çelebi Erkara, rastgele yıl planlı kış hazırlıkları organizasyonunun bu yıl gine komple yoğun geçtiğini anlatım ederek sunduğu imkanlar ve desteklerinden ortalık Başbuğ Yalçın’a teşekkürlerini iletti. Burada vatandaşlara muhtelif gıda ürünlerinin hazırlanması üzere bilgi desteği verdiklerini belirten Çelebi Erkara, alanda bir nice hizmetin belediye yoluyla sunulduğunu söyledi. – KAYSERİ

Share: