Suluova’da mektepli servisleri denetlendi

Amasya’nın Suluova ilçesinde, öğrenci servisleri denetlendi.

Denetimde İlçe Milli Yetişek Müdürlüğü ve gidiş geliş ekipleri, meslek servislerinin taşımalı eğitime akla yatkın olup olmadığını kontrol etti.

Sürücüleri trafik kurallarına uymaları ve taşımalı eğitimle ilgilendiren konularda uyaran ekipler, güven kemeri, araçların bakım ve temizliği, asayiş sistemi ve şalter muayeneleri kabil konularda bilgelik aktardı.

İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Ahmet Davu, servis araçlarına yönelik denetimlerin, terbiye öğretim yılı boyunca aralıksız süreceğini söyledi.

Öğrencilerin dosdoğru, hijyenik, emin ve trafik kurallarına uygun şekilde gezi yapması amacıyla çaba sarf ettiklerini dile getiren Davu, şunları kaydetti:

“Öğrencilerimizin evlerinden okullarına tehlikesiz ortamda gidip gelmelerini hatırlamak için düzenli yerine denetleme yapılacak. Amacımız bizlere emanet edilen yavrularımızı ailelerine varlık içerisinde bırakabilmek. Ekol servis araçları bakım yönetmeliğine uygun şekilde vesile kullanan ve yönetmelik gereği aracında eksiği yoksuz şalter şoförlerine teşekkürname ediyorum. Öğrencilerimiz meslek servislerinde gelişigüzel ülkü gördüklerinde veya yaşadıklarında bizlerle iletişime geçebilir.”

Denetimlere İlçe Milli Eğitim Ofis Müdürleri Hüsamettin Elmas ve Nurullah Fırat birlikte katıldı.

Share: