Son dakika ruzname: KADIN AVUKATLARA AHIRET YOLCULUĞU TEHDİDİ MESAJLARINA DUYURMA

İZMİR Barosu’na kayıtlı bazı eş avukatlara ölüm tehdidi içeren mesajlar gelmesiyle ilişik İzmir Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’na cürüm duyurusunda kâin Baro, zılgıt mesajı kayran apayrı avukatlar olması yerinde kendilerine vukuf verilmesini istedi. Ölüm tehdidi kayran avukatlardan Bahar Dural, İşin içine ailem bile karıştırıldı. Takipçisi olacağım dedi.

İzmir Barosu’na kayıtlı 2 eş avukata ayrımsız telefon numarası aracılığıyla, içerisinde tıbbi terimlerin de saha aldığı ahiret yolculuğu tehdidi içeren mesajlar gönderildi. Avukatlar, durumu İzmir Barosu’na bildirdi. Baro, konuyla ilgilendiren İzmir Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Daha aşkın mağdurun olabileceği ihtimaliyle, Baro marifetiyle farklı avukatlara birlikte SMS gönderilip, zılgıt içerikli mesajlar alan ayrıksı avukatlar varsa durumu bildirmeleri istendi. Ölüm tehdidi alan avukatlardan Baharat Dural, tehdidin tıpkısı mesajlaşma uygulaması üzerinden geldiğini belirterek, Numarayı daha geçmiş hiç bilmiyordum. Öncelikle çokça mutedil tıpkı şekilde, ‘Merhabalar Bahar Hanım, bire bir öz danışabilir miyim’ yazdı. Ego dahi avukat olduğum amacıyla bu kişinin aynı müvekkil adayı olabileceğini düşünüp, ‘Buyrun’ diyerek karşılık verdim. Henüz sonradan ölüm tehdidi ve hakaret içerikli mesajlar atmaya başladı ifadelerini kullandı.

‘AİLE ÜYELERİMİN İSMİNİ VE OFİSİMİN ADRESİNİ SÖYLEYEREK TEHDİT ETTİ’

Mesajla tehditlerini sürdüren kişiye ilgili numarayı engellediğini dile getiren Dural, Israrla ki olduğunu sormama rağmen, zılgıt ve hakaretlere bitmeme edip, karı üyelerimin ismini ve bulunduğum ofisin adresini söyleyerek, beni öldüreceğine dayalı mesajlar attı. Sonrasında numarayı engel olmak durumunda kaldım. Ertesi çağ İzmir Barosu’ndan rey geldi ve benim üzere ayrıksı eş meslektaşıma üstelik bu tarzda mesajlar geldiğini ve bahis hakkında suç duyurusunda bulunduklarını öğrendim dedi.

‘PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIM’

Benzeri durumu cıvıl cıvıl ayrıksı meslektaşlarının olduğunu de öğrenen Dural, Baro’dan kanı gelince anladım ki bu tasa hoppadak bana değil, bir nice karı meslektaşıma gitmiş. Gayrı meslektaşlarımla birlikte mülakat şansım oldu. Bire Bir tarzda, tıbbi terimler bile içeren, kopyalanıp herkese tıpkısı şekilde gönderilmiş bir mesaj. Başsavcılık ile İzmir Barosu konuyla ilişkin namına ayrımsız ziyaret sağlamış. Avukatlık mesleğini yürütme ettiğim üzere bana düşmanlık besleyen birileri olabileceğini düşündüm ve tedirgin oldum. İşin içine ailem dahi karıştırıldı. Bu işin takipçisi olacağım, peşini bırakmayacağım diye konuştu.

‘KANININ TADINA BAKACAĞIM’

Kadın avukatlara gönderilen mesajda, ‘Kimsiniz’ sorusuna ‘Seni parçalara ayıracak kişiyim’ cevabı verildiği, ‘Kanının tadına bakacağım’ gibi ifadelerin vadi aldığı görüldü.

Share: