Son dakika malumat: Malatya’ya yeni aynı aksata merkezi kazandırılıyor

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yimpaş binasında gerçekleştirilen çalışmaları durumunda inceleyerek icraat karşı yetkililerden bilgiler alarak açıklamalarda bulundu.

İnceleme gezisine Başbuğ Gürkan’ın yanı sıra Genel Sekreter Cemal Noğay, Şeriklik Umumi Müdürleri, Ofis Başkanları, Mahalle Muhtarları ile ilgili firma yetkilileri katıldı.

Yimpaş binasının durumu ile ilgili türlü söylentilerin olduğunu tamlayan Komutan Gürkan, “Yer Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımızın Malatya ziyaretleri sırasında Yimpaş binasının devri noktasında talebimiz olmuştu. Bakanımızın akla yatkın görmesi ile gelişigüzel Belediyemize devri gerçekleştirildi. Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Milli Gayrimenkul Umumi Müdürlüğü ile gelişigüzel onarım, tebeddülat ve ihya işleri yapıldı. Şu anda detaylı iş çalışmaları yapılmaktadır. İnşallah Malatya’mıza güzelce tıpkısı aksata merkezi kazandırmış olacağız ve ağız ağıza hizmete girmesi ile alay malay bin kişinin istihdam edilebileceği bire bir plaza olacak.

Büyükşehir Belediyesi adına şehrimize mülhak derece üretecek bir nice yatırımı hayata geçirdik. Yapmış olduğumuz hizmet ve yatırımların Malatyalı hemşerilerimize adamakıllı olmasını kâm ediyorum. Bu çalışmaları gerçekleştirin himmet arkadaşlarıma teşekkürname ediyorum. Geçtiğimiz günlerde sıkıntılı dışında bazı temaslarda bulunduk. EXPO 2028 amacıyla sunumlarımızı gerçekleştirdik ve Malatya EXPO 2028’e aile sahipliği yapacak. Malatya çıktı Şark Anadolu’nun parlayan yıldızı değil Türkiye’nin parlayan yıldığı değil, Avrupa’nın parlayan yıldızı değil Dünya’nın parlayan yıldızı olmuştur. İşte tescili üstelik EXPO’dur. Doğru çalışırsanız, sevap işler yaparsanız Cenab-ı Cenabıhak onun hakkını verir. İlk geldiğimiz günden itibaren Malatya mazisine layık istikbale hazırlanıyor ifadesini kullanmıştık.

Mazisi elbet aydın parlaksa, istikbali bile bir ışıklı ve ak pak olacak” şeklinde konuştu. – MALATYA

Share: