Son dakika haberi! 2 kişinin öldüğü kazada tutuklanan güdücü: Midibüste değildim

İZMİR’in Çiğli ilçesinde, 2 kişinin öldüğü, 4 kişinin birlikte yaralandığı trafik kazasında tutuklanan midibüs şoförü Mustafa Tığ’ın ifadesi ortaya çıktı. Kılıç’ın ifadesinde, kaymakamlık sırasında midibüste olmadığını söylediği belirtildi. Kılıç’ın, midibüsü park ettiği yerde göremeyince ilk çalındığını sandığını, oturduğu kafeteryadan kalkınca bile kazayı gördüğünü söylediği tabir edildi.

Kaymakamlık, salı günü saat 18.00 sıralarında Egekent Mahallesi’nde meydana geldi. 45 DK 304 plakalı midibüs ile karşı yönden mevrut ve palyatif ıskat etmek için duran Mehmet Yılmayan yönetimindeki 35 M 8536 plakalı palyatif minibüsüyle çapıştı. Minibüsten inip yolun karşısına geçmeye müteharrik Bülent Ünal midibüsün altında kaldı. Çevredekilerin ihbarı üstüne kaymakamlık yerine keyif ve polis güçleri ekipleri atıf edildi. Keyif ekibinin yaptığı kontrolde, Bülent Ünal’ın yaşamını yitirdiği belirlendi. Kazada yaralanan Gülizar Obuz Aile (27) ve 5 can ise yapılan geçmiş müdahalenin ardından mekân hastanelere kaldırıldı. Gülizar Obuz Aile da cemi çabalara rağmen kurtarılamadı.

Bir bilgisayar firmasında bilgisayar mühendisi yerine müteharrik 2 almanak evli Gülizar Obuz Ocak Sarhoş Mezarlığı’nda, Bülent Ünal ise Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde toprağa verildi.KAZAYI GÖRÜP İHBARDA BULUNDUĞUNU SÖYLEDİ

Kazanın peşi sıra gözaltına alınan midibüs şoförü Mustafa Tığ ise tutuklandı. Tığ’ın savcılıkta verdiği ifadesinde Manisa’da oturduğu, fakat ayrımsız süredir eşiyle olan sorunları dolayısıyla midibüste kaldığını söylediği belirtildi. Kaza sırasında midibüste olmadığını encam süren Kılıç, midibüsü park yeri ettiği yerde göremeyince önceki çalındığını sandığını, oturduğu kafeteryadan kalkınca birlikte kazayı gördüğünü söyledi. Kılıç’ın kazayı gördükten sonra polise ihbarda bulunduğunu söylediği anlatım edildi.

Share: