Sol bacağı olmadan dünyaya geldi… Bir Tane bacağıyla hayata sımsıkı tutundu

Sol bacağı olmadan dünyaya geldi… Yegâne bacağıyla hayata sımsıkı tutundu

ELAZIĞ – Elazığ’dahi zinde 29 yaşındaki Ebru Gülmez, esas karnındayken kordon dolanması nedeniyle sol bacağı olmadan dünyaya geldi. 22 yıldır protez bacakla hayata tutunan Gülmez, engelinin bariyer olmadığını herkese kanıtladı.

Elazığ’de merkeze vabeste Çatalçeşme Mahallesi’nde ruhlu 29 yaşındaki Ebru Gülmez, temel karnındayken kordon dolanması zımnında mutsuz aynı fenomen yaşayarak doğumunda sol bacağını ve umum parmaklarının biraz tanesini kaybetti. Defaatle cerrahi müdahale olan Gülmez, 7 yaşına geldiğinde etibba tarafından belden destekli ve kemerli takma bukanak takıldı. 22 yıldır protez ayak ile hayatını sürdüren Gülmez, hayatın tadını çıkartırken farklı özel bireylerin üstelik hayata küsmemesi gerektiğini, zat ayakları üzerinde durmaları gerektiğini belirtti.

“Hangi istiyorsanız ceht gösterin”

Sol diz altında ampütasyon geçirdiği amacıyla anadan doğma ampute olduğunu kaydeden Ebru Gülmez, ’22 yıldır sol diz altım amacıyla takma ayak kullanıyorum. Doğduğumda anne karnındayken kordon dolanmış ve elimde başparmağımı kesmiş 3 parmağımın üstelik gelişmesini engellemiş. Bundan muhit da 22 yıldır protez fut kullanıyorum. Mânialı kardeşlerimiz, engellerine kapılıp birlikte üzülmemeli, zira bu bizim üzere aynı serencam değil. İnsanız başımıza neler geleceğini bilemiyoruz, buna karşın hayatta yaşıyoruz. Hususi aynı şirketin çağrı merkezinde çalışıyorum tabi ki birlikte adam engeline kapılıp bile zat hayatını kapatmamalı bunun için sistem önündeki taşları almalıdır. Takma fut kullandığım amacıyla bire bir ağırlık yaşamıyorum. Bağımlı kim ara sıra zorlukları oluyor amma ben alıştım. Hayatta temas molekül başımıza gelebilir. Bununla ilgili banko kendinizi kapatmayın. Ne istiyorsanız ceht gösterin. Hayata küsmeyin çünkü hayat bizler amacıyla var. Gideceğimiz meydan filhakika mahsus o yüzden hayatta zihayat kalalım yapabildiklerimizi yapalım” dedi.

Share: