Söğütlü Hars Merkezi’nin temeli atıldı

Akçaabat Belediyesi eliyle Söğütlü Mahallesi sahil kesiminde yapılan Söğütlü Kültür Merkezi’nin temeli atıldı.

Belediyeden yapılan yazılmış açıklamada, Söğütlü Kültür Merkezi’nde 600 kişilik amfi mağaza, haddinden fazla gayeli mağaza, dinlenmelik alanı, kültürel ve sanatsal ameliyat için atölyeler, kitabevi, sportif alanlar, kafeterya, ilişkin park yeri, tedavül alanları, idari ve ustalık alanlar olacağı belirtildi.

Açıklamada değerlendirmelerine yer sunulan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ilk Teşrin, Söğütlü Kültür Sarayı’nin, sosyal donatılar açısından az çok şümullü olacağını belirtti.

İlçenin ihtiyacını nazik oranda karşılayacak Söğütlü Kültür Merkezi’nin, Akçaabat’a yakışır, çağcıl ve sonuç teknolojiye topluluk aynı biçim olacağına meni fail Ekim, şunları kaydetti:

“Söğütlü Kültür Merkezi hem şehrimizdeki öğrencilerin hem da vatandaşlarımızın içtimai aktivitelerini yapabileceği, keyiflice aralık geçirebileceği yahut ders çalışabileceği tıpkı üretim olacak. Antrparantez 600 nefis kapasitesi mevcut amfiteatr salonda kongreler yapılabilecek. Bu sayede Akçaabat, firez, musahabe, turizm şehri olmanın beraberinde kongre şehri haline birlikte gelecek. Tabii kim tam bu özellikler şehrimizde kurultay turizmini üstelik artıracak.”

Teşrinievvel, ilçeye kazandırdıkları yatırımlara desteklerinden dolayı başta Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan gelmek için bakanlara, milletvekillerine, Trabzon Büyükşehir Uray Başkanına, memleket ve kaymakamlık başkanlarına ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Share: