Şırnak’ta mevsimin evvel familya 1 metreyi buldu

Şırnak’ta mevsimin önceki sülale 1 metreyi buldu

ŞIRNAK – Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde mevsimin ilk sülale 1 metreyi geçti. Karla savaşım timleri mecbur yolları fora etmek amacıyla seferber oldu.

Beytüşşebap ilçesinde kar kalınlığının 1 metreyi geçtiği Tuzluca ve Toptepe köylerinin yollarını ayırmak için ekiplerin karla mücadelesi 2 gündür sürüyor. 3000 rakımlı yerleşme yerlerinde şita mevsimi, tamam anlamıyla kendini gösterdi. Beytüşşebap Kaymakamlığına ilişkin Özel İdare Ekipleri karla kaplı yolları beğenmek için mücahede başlattı. 2 ahit süren emek sonrası kapalı yollar açıldı. Çığ riski olan bölgelerde ise sırayla müteharrik ekipler, 6 kamer süresince Beytüşşebap ve köylerinde karla uğraş etmeye devam edecek.

İş makinesi operatörü Şehmus Cin, Beytüşşebap’ta önce karla mücadelesine başladıklarını söyledi. Faziletli rakımlı aynı plato olduğu üzere 5 kamer boyunca karla uğraş edeceklerini aktaran Ardıç Rakısı, “Vatandaşlarımız hayvancılıkla uğraştıkları üzere faziletli bölgelerde kalıyorlar. Onlara yol açmak görevimiz. Yıllardır bu işteyim. Tanrı razı olsun bütün bize koruyucu oluyor. Hiçbir eksiğimiz yok, grup olarak karla mücadeleye hazırız” dedi.

Share: