Şırnak’ta kestirmece 21 bin öğrenciye ücretsiz yemek

Şırnak’ta taşımalı ve okul öncesinde haftanın 5 haset, pansiyonlu okullarda ise haftanın 7 günü atılmak için 20 bin 886 öğrenci, Milli Eğitim Bilimi Bakanlığının ücretsiz yemek hizmetinden yararlanıyor.

Kentte öğrencilere verilen yemekler, Şırnak Öğretmenevi yemekhanesinde özenle hazırlanarak, okullara gönderiliyor.

İl Milli Terbiye Müdürü Mirza Süslü, Şırnak Spor Lisesinin yemekhanesinde taşımalı eğitim gören öğrencilerle öğle vakti yemeğinde bir araya geldi.

Öğrencilere aşındırmak servisi yapan Apiko, Milli Yetişek Bakanlığının yardımları ve yönlendirmeleriyle öğrencilere hijyenik ortamda aşındırmak verildiğini söyledi.

Her çevrim türlü yemeklerin hazırlandığını dile getiren Hazır, bu kapsamda ilde 20 bin 886 öğrenciye ücretsiz yemek hizmeti verdiklerini belirtti.

İlde 23 pansiyon ve 6 öğretmenevinde hijyenik ortamda kemirmek pişirildiğini tabir eden Derli Toplu, öğrencilerin ve velilerin uygulamadan haddinden fazla kıvançlı olduğunu kaydetti.

Süslü, “Hep taşımalı eğitim bilimi gören öğrencilerimize ücretsiz aşındırmak dağıtıyoruz. Bakanlığımıza çokça teşekkürname ediyoruz.” dedi.

Geçitboyu köyünde taşımalı terbiye gören öğrencilerden Adlar Demir, hafta arası gelişigüzel çağ okulun yemekhanesinde kendilerine ücretsiz yemek verilmesinden kıvançlı olduklarını söyledi.

Çıpa, “Familya tadında ve çokça iyicene yemekler. Tek eksiğimiz yok. Doymayanlar gine alabiliyor. Herkese çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Muhammed Ziya Geçgel ise yemekleri çokça beğendiklerini belirterek, “Kızılsu köyünden geliyorum. Yemeklerimiz çok iyicene. Iri aynı hizmet. Sabah köyden servisle geliyoruz, öğle vakti yemeğini birlikte okulda ücretsiz veriyorlar. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” diyerek konuştu.

Share: