Şırnak’ta Alan Topu Gün Doğusu ve Güneydoğu Rum Takım Şampiyonası müsabakaları sürüyor

Şırnak’ta Tenis Doğu ve Güneydoğu Rum Mızıka Şampiyonası müsabakaları bitmeme ediyor.

Bilgisizlik ve Spor Bakanlığının himayelerinde, Türkiye Alan Topu Federasyonunun destek ve koordinasyonu, Il, Uray ve Şırnak Üniversitesinin katkılarıyla darülfünun yerleşkesinde planlı şampiyonaya, 20 ilden 37 kadın, 63 erkek takımı kalkışmak amacıyla 400 sportmen katılıyor.

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sakıncasız Erkan, AA muhabirine, Şırnak’ın serencam dönemde ulusal ve arsıulusal alan topu turnuvalarına ev sahipliği yaptığını söyledi.

Üniversitelerinde uluslararası müsabakalara eş sahipliği yapılabilecek tesislerin olduğunu aktaran Erkan, şöyle devam etti:

“Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı, Vilayet, Uray ve üniversitenin ortak projeleriyle turnuvalar düzenleniyor. Elan önce Cudi Cup millî ve uluslararası turnuvaları yapıldı. Şimdi ise Gün Doğusu ve Güneydoğu Rum Topluluk Şampiyonası oynanıyor. Bütün tesislerimizi sporculara ve federasyona sunmuş durumdayız. Şırnak Üniversitesi adına yılda 3-4 tenis turnuvasına aile sahipliği yapıyoruz. Burada evire çevire müsabakalar oynanıyor. İnşallah gitgide henüz iyice turnuvalara karı sahipliği yapacağız.”

Etkinliğe Şanlıurfa’dan katılan sporculardan Nazlıcan Eken, organizasyonda böke olmayı hedeflediğini belirtti.

Batman’dan mevrut Bağlılık Çıpa, Maşrık ve Güneydoğu Küçük Asya Şampiyonasına takım olarak katıldıklarını söyledi.

Hedeflerinin bökelik olduğunu nâkil Sadakat Çipo, “Oynadığımız maçları kazandık. Buranın çok güzelce benzeri atmosferi var. Burada böke olacağımıza inanıyorum.” diye konuştu.

Alan Topu müsabakaları, 31 Ağustos’a büyüklüğünde sürecek.

Share: