Şırnak ve Siirt’te ‘Eren Kuşatma Bağ Bozumu-Kış-15 Şehit Güllabi Uzman Çavuş Fatih Berkay Akgün Operasyonu’ başlatıldı

İçişleri Bakanlığınca, Şırnak ve Siirt’te 755 personelin katılımıyla ‘Ermiş Kuşatma Sonbahar-Kış-15 Şehit Bitirmiş Uzman Çavuş Fatih Berkay Akgün’ operasyonu başlatıldı. Operasyonun evvel gününde Gabar Dağı bölgesinde tespit edilen 10 mağara ve barınak imha edildi.

PKK yıldırı örgütünü talih gündeminden görmek ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri tembel ağıl tefhim etmek için Şırnak ve Siirt illerinde ‘Ermiş Abluka Bağ Bozumu-Kış-15 (Gabar Dağı) Şehit Açıkgöz Uzman Çavuş Fatih Berkay Akgün Operasyonu’ başlatıldı. Şırnak Cingöz Nahiye Komutanlığı koordinesinde, Şırnak Çakırsöğüt Bitirmiş Komando Tuğgeneral Komutanlığı, Şırnak ve Siirt İl Cingöz Komutanlıklarınca gerçekleştirilen operasyonda; kurnaz komando, uyanık hususi harekat (JÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 755 personel, 57 operasyonel timin görev aldığı belirtildi.

Çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Operasyonun ilk gününde, dideban istihbaratına dair kendisine Gabar Dağı bölgesinde icra edilen yer taharri tarama faaliyetinde tayin edilen 8 sayı mağara ve 2 sayı sığınak içerisinde; 1 sayı RPG-7 roketatar, 1 adet havan, 3 nüsha heyetiyle, 30 sayı piyon tüfeği, 2 teröriste ilgili olduğu değerlendirilen mızrap parçaları, 1 nüsha vizör, 1 skor sırt çantası, 1 nüsha aymazlık tulumu ve 22 zerre ayrışık giysi malzemesi ele geçirildi. Ele geçirilen malzeme, mağara ve sığınakların kullanılamaz hale getirildiği belirtildi.

Operasyonla ait yapılan açıklamada, “Ancak içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına müteveccih hesaplı Aziz Abluka Bağ Bozumu-Şita operasyonları, halkımızın desteği ile imanlı ve azimli tıpkısı şekilde muvaffakiyet ile devam ediyor” ifadeleri düz aldı. – ANKARA

Share: