Siparişi teyit edince hayatının şokunu yaşadı

Kuryenin anahtarı üstünde unuttuğu motosikleti böyle çalındı

Siparişi tasdik edince hayatının şokunu yaşadı

Siparişi doğrulama eden motokurye, anahtarı üstünde bıraktığı motosikletini bulamadı

DENİZLİ – Denizli’bile siparişi terhis etmek üzere binaya giren motokurye, döndüğünde hayatının şokunu yaşadı. Kuryenin anahtarı üzerinde bıraktığı savmak teknesi, kendisini gözetleyen hırsız yoluyla kaşla göz ortada çalındı.

Olay, Pamukkale ilçesine tutkun Atalar Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; 4 yıldır motokuryelik eden 22 yaşındaki Hamdi Bayhan, 20 ACE 012 plakalı motosikletiyle siparişi duyurmak üzere yola çıktı. Lise Caddesi üzerinde motorunu park eden ve anahtarı almayı unutan Bayhan, apartmanın 1. katına girerek siparişi tasdik etti. Yolda yürürken motokuryenin binaya girdiğini ayırt eden 2 kişiden biri, motoru gözüne kestirdi. Kuryenin atlatmak teknesine göz çalı çirkin, anahtarı üzerinde unutulan motosiklete kendisininmiş gibi binerek bölgeden uzaklaştı.

Çok gücük sürede gerçekleşen olayın peşi sıra hariç çıkan motokurye Hamdi Bayhan, motosikletini park yeri ettiği yerde göremeyince şok geçirdi. Ne olduğunu valör veremeyen ve etrafta motorunu bulamayan Bayhan, 112 Evgin Davet Merkezi’ni arayarak ihbarda bulundu. İhbar üstüne bölgeye revan güvenlik güçleri, izlediği müşteri görüntüleri sonrası şüphelilerin peşine düştü. Böyle tıpkı olayın ilk defa başına geldiğini belirten Bayhan, emniyete anbean şikayetçi oldu.

“İlk sefer anahtarı kontakta bıraktım”

Hırsızların haddinden fazla hızlı olduğunu ve ilk defa anahtarı üstünde bıraktığını rapor fail Hamdi Bayhan, “Cemaziyelevvel öğleden sonraları saat 16.00 sıralarında paket vermeye gittim. Elhak azrail 1. katta bulunuyordu. Bende kontağı kapatıp anahtarı üstünde bıraktım. Eşkıya evvel geçmiş çevrede dolanıyor ve daha sonra motorumu alıp götürüyor. Ben birlikte zir indiğimde sağıma ve soluma baktığımda motorumu bulamadım. Ondan sonra polisi aradım. Görüntüyü izlediğimde 2 kişinin 3 posta sefer motorun etrafında dolandığını gördüm. Henüz sonra motorumu alıp gidiyor. 4 yıldır kuryelik yapıyorum ve ilk defa anahtarı kontakta bıraktım. Bunun sonucunda ise motorum çalındı. Tek böyle bir husus daha geçmiş başıma gelmedi. İlk sefer unuttum anahtarı, zira biraz kükremek ve acelemiz vardı. Ego ağaç paketi hızlıca verip geleyim hesabı yapmıştım amma o sırada bile motoru aldılar. Motorumu bütün 40 saniyelik benzeri sürede profesyonel şekilde çalmışlar” dedi.

Hırsızlık andaç kamerada

Kuryenin motosikletinin çalınma hatırat ise bire bir işyerinin düzenlilik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde 2 kişinin motoru gözetlemesi ve bir kişinin ise kalabalığa aldırış etmeden kontağı üzerinde olan motoru çalıştırıp götürmesi vadi aldı.Share: