Siparişi teslim edince hayatının şokunu yaşadı

Denizli’de siparişi görevlendirmek için binaya giren motokurye, döndüğünde hayatının şokunu yaşadı. Kuryenin anahtarı üstünde bıraktığı ekmek teknesi, kendisini gözetleyen eşkıya marifetiyle kaşla göz arasında çalındı.

Olay, Pamukkale ilçesine merbut Ecdat Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; 4 yıldır motokuryelik yapan 22 yaşındaki Hamdi Bayhan, 20 ACE 012 plakalı motosikletiyle siparişi aksettirmek amacıyla yola artık. Lise Caddesi üstünde motorunu park yeri fail ve anahtarı almayı unutan Bayhan, apartmanın 1. katına girerek siparişi teyit etti. Yolda yürürken motokuryenin binaya girdiğini fark fail 2 kişiden biri, motoru gözüne kestirdi. Kuryenin aldatmak teknesine göz çalı şüpheli, anahtarı üstünde unutulan motosiklete kendisininmiş kabilinden binerek bölgeden uzaklaştı.

Çok kısa sürede gerçekleşen olayın ardından hariç sâdır motokurye Hamdi Bayhan, motosikletini otopark ettiği yerde göremeyince şok geçirdi. Hangi olduğunu medlul veremeyen ve etrafta motorunu bulamayan Bayhan, 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak ihbarda bulundu. İhbar üzerine bölgeye giden asayiş güçleri, izlediği almaç görüntüleri sonrası şüphelilerin peşine düştü. Böyle aynı olayın ilk kez başına geldiğini belirten Bayhan, emniyete anbean şikayetçi oldu.

“İlk öğün anahtarı kontakta bıraktım”

Hırsızların çokça aceleci olduğunu ve ilk kez anahtarı üzerinde bıraktığını ifade eden Hamdi Bayhan, “Esbak öğleden sonradan saat 16.00 sıralarında paket vermeye gittim. Elhak almaç 1. katta bulunuyordu. Bende kontağı kapatıp anahtarı üzerinde bıraktım. Eşkıya geçmiş önce çevrede dolanıyor ve henüz bilahare motorumu alıp götürüyor. Ego bile aşağı indiğimde sağıma ve soluma baktığımda motorumu bulamadım. Ondan sonradan polisi aradım. Görüntüyü izlediğimde 2 kişinin 3 sefer kat motorun etrafında dolandığını gördüm. Henüz sonra motorumu alıp gidiyor. 4 yıldır kuryelik yapıyorum ve ilk defa anahtarı kontakta bıraktım. Bunun sonucunda ise motorum çalındı. On Paralık hakeza bir şey daha geçmiş başıma gelmedi. İlk yol unuttum anahtarı, çünkü az buçuk deniz ve acelemiz vardı. Ben fidan paketi hızlıca verip geleyim hesabı yapmıştım ama o sırada birlikte motoru aldılar. Motorumu bütün 40 saniyelik tıpkı sürede profesyonel şekilde çalmışlar” dedi.

Hırsızlık anı kamerada

Kuryenin motosikletinin çalınma yadigâr ise aynı işyerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde 2 kişinin motoru gözetlemesi ve tıpkısı kişinin ise kalabalığa aldırış etmeden kontağı üzerinde olan motoru çalıştırıp götürmesi kayran aldı. – DENİZLİ

Share: