Siirt Betik Fuarı’na ilişki sürdü

Siirt’te bu yıl 7’ncisi planlı Tezkere Fuarı’ndaki derya devam etti.

Valilik ve Siirt Belediyesinin familya sahipliğinde Ekin ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla benzeri ahzüita merkezinde gerçekleştirilen fuara ilçelerdeki öğrenciler bile ilişki gösterdi.

Vali Yardımcısı Mehmet Sert, AA muhabirine, fuara korkulu katılımın kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

Kitapseverlerin fuarda yazarları yakında görme fırsatı üstelik yakaladığını belirten Anif, “Kilolu katılım bizi mutlu ediyor. Öğrenciler amacıyla bura bir tecrübedir. Kitapların kokusunu almak onları hayalet dünyasında gezdiren insanları haddizatında temizlemek haddinden fazla güzelce bir duygudur. Önümüzdeki yıllarda da pusula fuarlarını sürdüreceğiz.” dedi.

İl Ekin ve Turizm Müdürü İrfan Uğurlu üstelik bati katılımın olduğu fuarı ilk çağ 7 bin kişinin görüşme ettiğini aktardı.

7 Kasım’birlikte sona erecek fuara ilçelerden mevrut öğrenciler için vasıta kaldırıldığını dile getiren Uğurlu, “Sabık yıl olduğu kadar bu yıl üstelik yavaş rabıta var. Edipler üzere imza ve konuşma haset tertiplendi. Antrparantez öğrenciler, okullarda kendileriyle bir araya getirdiğimiz yazarların deneyimlerinden yararlanma ediyor.” diye konuştu.

Yavru kitapları yazarı Adnan Çağ ise fuarın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Yazar Erkan Karasoy birlikte fuardaki ilgiden kıvançlı kaldıklarını belirterek, Siirtlilerin yazarlara ve kitaplara yaklaşımından etkilendiğini, önümüzdeki yıllarda üstelik fuara katılmayı planladığını söyledi.

Üniversite öğrencisi Merve Ertek da alelhusus öğrencilerin fuara gelip yazarlarla tanışmasının ve istediği kitapları almasının haddinden fazla eke olduğunu kaydetti.

Share: