Serkan Özbalta: “Buraya gelmekten sonuç paye mutluyum”

– Serkan Özbalta: “Buraya gelmekten akıbet rütbe mutluyum”

Sakaryaspor’un yıpranmamış Ustalık Direktörü Serkan Özbalta:

“Emprovize bire bir baziçe oynamamalı. Bizler bunu sahaya, aktör arkadaşlarımıza aktarmaya çalışacağız”

SAKARYA – Sakaryaspor’üstelik İlker Püren’den boşalan koltuk Serkan Özbalta’ya verildi. İmza töreninde konuşan Özbalta, “Bu kent futbolu biliyor. Buraya gelmekten sonuç aşama mutluyum. Bu mızıka düz içerisinde savaşım etmeli, gani oyun oynamalı. Doğmaca tıpkı oyun oynamamalı. Bizler bunu sahaya, oyuncu arkadaşlarımıza aktarmaya çalışacağız” dedi.

Spor Popo 1. Lig’birlikte savaş eden Sakaryaspor, yollarını ayırdığı İlker Püren’den sonradan boşalan koltuğa sonuç adına Hatayspor’bile fariza alan Serkan Özbalta’yı getirdi. Gerçekleşen imza töreni sonrasında Özbalta resmi olarak takımın başına geçti. İmza törenine Sakaryaspor Pakt Başkanı Cumhur Zihayat ve kulüp yöneticileri katıldı. Sakarya’nın ayak topu şehri olduğunu aktararak Özbalta, maçlarda emprovizasyon oyuna saha vermeyeceğine değindi.

“Hocamızın oynatacağı oyun bizim sevdiğimiz bir oyun”

İmza töreni öncesinde açıklamalarda kâin Sakaryaspor Kulübü Başkanı Topluluk Zihayat, “İlker Püren hocamızla yolları ayırdık, Serkan Özbalta hocamızla anlaştık tıpkısı buçuk senelik tıpkı itilaf yaptık. Birazdan birlikte kendisiyle imza atacağız. İnşallah Sakaryaspor’umuza tatlıca evet. Futbolda var hakeza şeyler ama sakin olmamız lazım 5-0’ın hazmedememişlik benzer. Bodrum maçında skordan çokça savaşım eksikliği bizi artık yıprattı. Bu büyüklüğünde kilolu bire bir nüsha olmasa bunlar yaşanmasa bunlar olmazdı ama İlker hocam haddinden fazla kızıl ayrımsız hoca İnşallah çok gür yerlere gelecek. Sakaryaspor nazik tıpkı camia baskısı bile aheste oluyor ve almak pres. Şuanda gönderdiğimiz hocanın ikinciyle ortada 2 fakül fark var. Kaybedilmiş aynı özdek namevcut sorunu bitmeme ettirip kangren olması haline gelmemesi için hakeza aynı karar aldık. Yani hocamızın oynatacağı baziçe bizim sevdiğimiz bir baziçe ve bunu de sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

“Buraya gelmekten sonuç paye mutluyum”

Sakaryaspor’un ustalık adamı olmaktan mutluluk duyduğunu nâkil Serkan Özbalta, “Kulübün geçmişini yahut şuandaki zamanını tefhim etmek gerekmez. Güç şişman benzeri zümre ve haddinden fazla özel bire bir pakt. Bu kulüpte bana görev verilmesinden hava sonuç adım mutluyum. Bağımlı kim Sakaryaspor’un hedeflerini birlikte biliyoruz. Güzeşte sene bence çokça özel ayrımsız şampiyonlukları var. Eğin kategoriye adalet ederek çıkışları var. Bu senede emniyetli adımlarla yapılan transferler ve bu transferlerle beraber benzeri beceri ekiple yola çıkıldı. ve bence ongun aslında gür şeyler bile yapıldı diyerek inanıyorum. Bu şehir futbolu biliyor. Buraya gelmekten akıbet aşama mutluyum. Bu mızıka kayran içerisinde uğraş etmeli, gani oyun oynamalı. Sahada bire bir felsefesi ve organizasyonları olması gerektiğine inanıyorum. Emprovizasyon benzeri baziçe oynamamalı. Bizler bunu sahaya, oyuncu arkadaşlarımıza aktarmaya çalışacağız. Onlara bu anlamda apotr olmaya çalışacağız. Futbolu kültürü olan tıpkı şehre ulama sağlamaya geldik” diye niteleyerek konuştu.

Share: