Sedat Peker’e eşinin görüntülerini veren Ünsal Ban’ın yakalanmasıyla ilişik kullanılmamış tafsilat: Evrakları yakarken yakalandılar

Metrukiyet aşamasında olduğu eşi Zehra Taşkesenlioğlu’nun evdeki özel görüntülerini yanlışlık örgütü lideri Sedat Peker’e veren Prof. Ünsal Ban, Milas ilçesinde yakalandı.

DAHA EVVEL KULLANMADIĞI ARAÇLA GELDİ

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye bakarak, Ankara Cumhuriyet Altını Başsavcılığının yürüttüğü anket kapsamında hakkında gözaltı kararı kâin ve cemaziyelevvel sıkı dışına kaçmaya çalıştığı tam Muğla’nın Milas ilçesinde polis güçleri ekiplerince yakalanan Ban, Milas’a namına ilgilendiren olmayan ve daha önce kullanmadığı bire bir araçla geldi. Ban, Muğla’ya gelişi sırasında polis güçleri kontrol noktalarından boşanmak amacıyla ayrımlı güzergahları kullandı.

YATLA YUNANİSTAN’A KAÇACAKTI

Sıkıntılı dışına kaçacağına yönelik ihbar üzerine Ankara Güvenlik Müdürlüğü Güvenlik ve İstihbarat ekiplerince takibe alınan Ban’ın, Muğla’ya ulaştığında bire bir yat ile Yunanistan’a kaçacağı tespit edildi.

Malta bandralı yatın kaptanının, Palikarya yağız sularına bıraktığı yata sadık sıradan ivinti motoruyla Bodrum Marina’ya geleceği, buluşmanın arkası sıra Ünsal Ban’ın atiklik motoruyla yata geçeceği öğrenildi.

BELGELERİ YAKMAYA ÇALIŞMIŞLAR

Öte yandan yurt dışına kaçarken Milas’ta yakalanan çarkıt Türk Albeni Kurumu Rektörü Ünsal Ban’ın etraflı yıllardır yanı sıra etkin ve ayrımsız zamanda şoförü olan, gözaltındaki Ahmet K.’nın Gölbaşı’ndaki evine polis ekiplerince işler düzenlendi. Yapılan operasyon sırasında evde mevcut Ahmet K.’nın eşi Neslihan K. ve baldızı Zeynep Zenginlik H.’nin, evrak ve dijital materyalleri yakarken yakalandığı öğrenildi. Ahmet K.’nın eşi Nesliha K. ve baldızı Zepnep Şımarıklık H., polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.Share: