Scholz, kül Ruslara vize yasağı getirilmesin

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı çarpışma zımnında bütün Acımasız vatandaşlarına Avrupa Birliği ülkelerine gezgin vizesi verilmesi yasağı getirilmesine alın artık.

Scholz, Berlin’dahi düzenlediği basın toplantısında, Estonya ve Finlandiya’nın Avrupa ülkelerinin Ruslara gezmen vizesi yasağı getirme uygulanması talebini değerlendirdi.

“Bu (Rusya Ihtişam Başkanı Vladimir) Putin’in savaşıdır. Bu nedenle bu düşünüm konusunda zorlanıyorum” ifadesini kullanan Scholz, AB’nin Moskova’daki bati ağını destekleyenlere alın şümullü yaptırımlar uyguladığını anımsattı.

Scholz, bunun (vize yasağının) tüm Ruslara ve masumlara alın uygulanmasının yaptırımların etkisini azaltabileceği uyarasında bulundu.

Rusya’ya karşı Ukrayna’yı desteklemeye devam edeceklerinin altını çizen Scholz, Ukrayna’nın bağımsızlık mücadelesi için serbest kapsamlı kararlar aldıklarını ve ati dönemde dahi bunu sürdüreceklerini söyledi.

Alman hükümetinin, Putin’in Ukrayna’daki çarpışma suçlarından sorumlu tutulması amacıyla çalışmaları olup olmadığına ait istifham üzerine Scholz, bilcümle çarpışma suçlarını tavzih etmek için seçkin çeşit önlemin alınması gerektiğine inandığını söyledi.

Almanya Başbakanı Scholz alacak kaçırmakla suçlandı

 

Olaf Scholz bilinmez belgeleri çöpe atmış

 

Scholz: Emperyalizm Avrupa’ya anlayışsız döndü

 

Share: