Sazak Büyükşehir’in Düzenlediği Utku Kupası’nda Çeyrek Final Heyecanı

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile düzenlediği ‘Mahallelerarası Geleneksel Fındıkpınarı 30 Ağustos Yengi Kupası’ Futbol Turnuvası’nda, çeyrek altın bitiş eşleşmeleri mahsus oldu.

11 Temmuz 2022’de Mersin’in 26 mahalle ayak topu takımı arasında takım mücadeleleri ile başlayan turnuvada, grup birinci ve ikincileri mahsus oldu. Grup birincisi ve ikincisi toplanmış 8 topluluk, turnuvanın çeyrek finalinde savaş etmeye adalet kazandı.

‘Mahallelerarası Geleneksel Fındıkpınarı 30 Ağustos Utku Kupası’ ayak topu turnuvasında A Grubu’nun birincisi Arslanköy Mahallesi, B Grubu’nu ikinci namına bitiren Sakat Mezitli Mahallesi futbol takımı ile çeyrek altın finalde eşleşirken; A Grubu ikincisi Gökçebelen Mahallesi, B Grubu birincisi Değirmençay Mahallesi futbol takımı ile turnuva çeyrek altın finalinde savaşım edecek.

Turnuvada C Grubu’ndaki mücadelesini bir numara adına tamamlayan Kuyuluk Mahallesi çeyrek altın finalde, D Grubu ikincisi Karahacılı Mahallesi ayak topu takımı ile eşleşirken; C Grubu ikincisi Uzunkaş Mahallesi, D Grubu’nu birinci kendisine mütemmim Karaisalı Mahallesi futbol takımı ile eşleşti.

20 ve 21 Ağustos 2022’de, Mersin Büyükşehir Belediyesi Fındıkpınarı Futbol Sahası’nda gerçekleşecek karşılaşmalarda; 20 Ağustos 2022 Cumartesi günü saat 15.00’te Arslanköy Mahallesi ile Eski Mezitli Mahallesi karşılaşırken, saat 17.00’de ise Gökçebelen Mahallesi ile Değirmençay Mahallesi savaşım edecek. Çeyrek Altın final mücadelelerinin bitmeme ettiği 21 Ağustos 2022 Muamele günü ise saat 15.00’te Kuyuluk Mahallesi ile Karahacılı Mahallesi arasındaki uğraş gerçekleşirken, Uzunkaş Mahallesi ile Karaisalı Mahallesi saat 17.00’de karşılaşacak.

Çeyrek final mücadelelerinden galip sâdır takımlar, turnuvanın yarı finalinde savaşım etmeye türe kazanacak.

Turnuvanın final maçı ise 30 Ağustos 2022’de oynanacak.

Share: