Saylav Çakır’dan Fincancı’ya aksülamel

SELIM Parti Erzincan Saylav Hüccet Şarap, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın, “yıldırı örgütü propagandası boşaltmak” suçundan gözaltına alındığını anımsattı.

AK Partili Çakırdoğan konuşmasında şu ifadelere meydan verdi:

“Terörle savaş dahilinde sınırlı içi ve yurtdışı çabucacık çabucak cümle operasyona alın çıkan, doktorluğu değil vatana ihaneti kendilerine iz edinen bu beceriksizlik kadro, alp Mehmet’imizin azimli mücadelesi ve yüksek başarısını hazmedemeyerek envanterimizde bile sıfır kimyasal cebe kullanıldığı iftirasını attılar. Teröristlere vurdukça curcunalı bunlardan geliyor. Finiş noktasına mevrut kırıcı örgütün neymiş kitap organında terörü övüp gururlu Türk ordusuna iftira atarak aklama çabasına girenler var. Birliğimizi ve kardeşliğimizi bozmaya çalışan bu dun şu anda gözaltınadır. Evinde yapılan aramalarda örgütsel aynı mektup, tabanca ve kaleşnikof mermileri çıkma. Tabiplik üzere şerif bir mesleğin yüz kiri utanç vesikası bu hekim müsveddesinin evinde kaleşnikof mermileri ne geziyor? Örgütsel kitaplarda hangi araştırmaları yapıyor? Gözaltına alınmasıyla örgütün siyasi kanadı HDP’den ardı arkasına açıklamalar geliyor.

Bizler bunların terörle olan bağını biliyoruz, yadırgamıyoruz ama sözde ulusalcı ve yurtsever 6’lı masanın bu hainliğe sessiz kalması, bu sessizlikle haddizatında hainliğe ortak olması birde birlikte bibi vatan ve millet bütünlüğünden bahsederek bu ülkenin yönetimine arzulu olmaları bizi üzüyor.” – ERZİNCAN

Share: