Şaşırtı ekrana yansıdı, Ilbay gözyaşlarını tutamadı

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Öğretmenler Haset’nde karşılaştığı şaşırtı dolayısıyla gözyaşlarına bilgili olamadı.

Tokat’ta 24 Son Teşrin Öğretmenler Günü, 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayında planlı törenle kutlandı. Törende kürsüye mevrut Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, öğretmenliğin önemine vurgu yaparak, “Ülkece çocuklarımızı yarınlara çok elan mebzul alıştırmak kabilinden benzeri hedefimiz var. Bu anlamda alelhusus kurumları ıslah noktasında elimizden geleni hesabına getirmeye çalışıyoruz. Öğretmenlerimizin haddinden fazla kızıl katkılarıyla bunu yapıyoruz. Eğitimi çabucak materyaller, laboratuvarlar oluşturmaz. Öğretmenlerimizin o haddinden fazla altın katkılarıyla terbiye oluşur. Kendilerine gine minnettarız” dedi.

Vali Hatipoğlu konuşmasının arkası sıra sahneden ayrılırken, kendisi amacıyla hazırlanan şaşırtı ekrana yansıdı. Korgan İmam Hatip Ortaokul ve Lisesinden Türkçe ve Literatür Öğretmeni Süleyman Şafak, program üzere özel hazırlanan videoda Vali Hatipoğlu ile olan okul anılarını anlattı. Öğretmenini yıllar sonra ekranda gören Ilbay Hatipoğlu, gözyaşlarını tutamadı.

Programın böylelikle, adaylıklarını tümleç öğretmenler ant etti. Borsa İstanbul Içtimai Bilimler Lisesi mektepli ve öğretmenlerinin hazırladığı oratoryo gösterisi sergilendi. – TOKAT

Share: