Şanlı Dirayetli Başarır’a Balkı Yanan Yalovalı Karı: “Bin Liralık ile Cıvıltı, Akarsu Faturalarımı Ödüyorum. Ondan Sonraları Açım Valla. Kim Hangi Derse Desin Açılış”

CHP Mersin Ağacı Saylav Mualla Dirayetli Başarır, Yalova’üstelik vatandaşların sorunlarını dinledi. Yalovalı benzeri karı, yaşadığı hesaplı sorunları Başarır’a anlatırken gözyaşlarına bilge olamadı. Buğulanmış avrat, “Bin teklik ile elektrik, su faturalarımı ödüyorum. Ondan sonradan açım valla. Ki ne derse desin açım. Şu anda birlikte açım. Elimdekileri da cebren aldım. Ekmeği birlikte, ‘Kaç para’ diyerek soruyorum. Hangi devir gidecek bunlar ben bilmiyorum” dedi. Başarır ise “Ne efsus ki iktidar, geçinemeyen vatandaşlarımızın isyanına kulak tıkamış durumda. Hangi meslekten olursa olsun rastgele ilimizdeki vatandaşlarımızdan geçim sıkıntısı haykırışları yükseliyor” dedi.

Büyük Ateş Parçası Başarır, partinin kadro toplantısı üzere geçkin gittiği Yalova’da vatandaşların sorunlarını dinledi. Geçinemediğini tamlayan yaşlı tıpkısı karı, yaşadığı sorunları anlatırken gözyaşlarını tutamadı ve Başarır’a şu sözlerle balkı yandı:

“EKMEĞİ BİLE, ‘KAÇ PARA’ DİYE SORUYORUM”

“Vallahi hangi emekliyim hangi dahi çalışabiliyorum. Her cins hastalığa de sahibim. bir tane çocuğum var ve o dahi züğürt. Çalışamıyor ama harıldamak üzere kendini zorluyor… Bin liralık zindelik, akarsu faturalarımı ödüyorum. Ondan sonradan küşat valla. Ki hangi derse desin açılış. Şu anda birlikte açılış. Elimdekileri da cebren aldım. Ekmeği bile, ‘Kaç para’ diye soruyorum. Hangi devir gidecek bunlar ego bilmiyorum. Bu hükümete ayrımsız madde vermedim, ayrımsız özdek de almadım. Devletten bile tıpkı şey yemedim amma şu anda açılış, yani yardıma ihtiyacım var. Tanrı inandırsın ben açım. Bu zamana kadar hakeza yoktu. Başlangıçta çalışıyordum kendim amma demin çalışamaz haldeyim, bacaklarım tutmuyor. Çıktı hangi olursa olsun; maddesel, manevi yardıma ihtiyacım var.”

“İKTİDAR, GEÇİNEMEYEN VATANDAŞLARIMIZIN İSYANINA KULAK TIKAMIŞ DURUMDA”

Uca Uz Başarır ise konuya ilişik bugün yaptığı bağlanmış açıklamada şunları kaydetti:

“Ne eyvah ki kudret, geçinemeyen vatandaşlarımızın isyanına kulak tıkamış durumda. Hangi meslekten olursa olsun her ilimizdeki vatandaşlarımızdan geçim sıkıntısı haykırışları yükseliyor. İnsanlar bu ekonomi batağında çırpınırken mevcut siyasi iktidarın bunu duymamazlıktan gelmesi, aymazlıktan başka tıpkı molekül değildir.”Share: