Sakat canlı kadının gelinlik giyme hayali yıllar sonraları gerçekleşti

Malatya’da yıllardır gelinlik giyme hayali kuran mânialı Istek için temsili düğün töreni düzenlendi. Beyaz gelinlik giyen Rağbet, barhana ile düğün alanına getirildi.

Battalgazi Belediyesi’nin hayata geçirdiği “Battalgazi’bile Yaz Akşamları” programında özel aynı dernek töreni yapıldı. Yıllardır gelinlik giyme hayali kuran hususi duygusal Gönül amacıyla düğün töreni düzenlendi.

“Battalgazi’birlikte Yaz Akşamları” programı bu defa Hidayet Mahallesi Levent Güleç Parkı’nda düzenlendi. Izlence çerçevesinde örtüsüz çekicilik konseri, ayrıntılar için kukla oyunları, geleneksel Türk röfle oyunları, Nasrettin Hoca ile Sulh Manço gösterileri ve yavru beniz boyaması yapılırken program renkli anlara hayal oldu. “Battalgazi’da Yaz Akşamları” tıpkısı birlikte sürprize familya sahipliği yaptı. Yıllardır gelinlik hayali kuran 30 yaşındaki hususi fert Ikbal üzere özel dernek töreni düzenlendi. Esas Edibe Sarı’nın talebini Battalgazi Belediyesi’ne iletmesi konusunda Battalgazi Şehremini Osman Güder’in talimatıyla dernek töreni için hazırlıklar yapıldı. Hususi duygusal Gönül evvel kendisine kuaföre götürüldü ve gelinliği giydikten sonra konvoyla düğün alanına getirildi. Alanda şişman alkışlarla karşılanan kadın Arzu, çalınan baziçe havalarında gönlünce eğlendi. Geline kınanın yakıldığı, külfet töreninin yapıldığı ve müzikli eğlencenin olduğu dernek töreni akşam ezanı saatlerine büyüklüğünde bitmeme etti.

“Istek’in mutlu olması bizim için seçme şeyden koskocaman”

Iştiyak Bulgurcu’nun bahtiyar gününe Battalgazi Şehremini Osman Güder, Başkan Güder’in eşi Nasip Güder, YANLIŞSIZ Öğür Genel Biçim Eş Kolları MKYK Üyesi Yüce Varol, DÜRÜST Öğür İl Eş Kolları Başkanı Hırslı Pelitoğlu, SELIM Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, meclis üyeleri ve muhtarlar dahi katıldı. Istem’in bahtiyar olmasının kendilerini da bahtiyar ettiğini anlatım fail Battalgazi Şehremini Osman Güder, “Iştiyak için düğün organizasyonu talebi geldiğinde anında yapılmasını söyledim. Iştiyak annesiyle birlikte yaşıyor ve sunu büyük hayali de gelinlik giymekmiş. Bu hayali yapmak da bize yıldız oldu. Onu mutlu görünce biz bile bahtiyar olduk. Biz seçkin antlaşma Umu’in ve Istek gibi hususi bireylerimizin yanındayız. Onlar bizim amacıyla hususi insanlar ve onların istekleri da bizim amacıyla özel. Istek kızımız amacıyla düzenlediğimiz merasim da haddinden fazla evire çevire oldu. Kızımız birlikte keyfince eğlendi ve pir devir geçirdi” dedi.

“Bize unutulmaz aynı dönüş yaşatan Osman başkanımıza teşekkürname ederim”

Battalgazi Şehremini Osman Güder’e teşekkür fail Istem’in mutluluğu gözlerinden okunurken, anne Edibe Soluk “Kızım tahminî 10 yıldır eş olma hayali kuruyordu. Salim olsunlar bizlere havari oldular. Bizim üzere çok iyice tıpkı gün oldu. Sabah kuaföre gittik kızımı hazırladık ve sonrasında düğüne katıldık. Bizim için unutulmaz bire bir dönem oldu. Bize bu imkanı sunan Battalgazi Şehremini Osman Güder’e teşekkürname ederim” ifadelerini kullandı. – MALATYAShare: