Sağlık-Sen Muğla Şubesi 4. Niteliksiz Umumi Yerleşmiş yapıldı

Sağlık-Sen Muğla Şubesi’nin 4. Yalın Kat Genel Kurulu’nda mevcut komutan Özcan Çiçek, baştan başkanlığa seçildi.

Tek listeyle gerçekleştirilen umumi kurula Afiyet-Sen Genel Başkanı Koçak Durmuş, SELIM Tümen Muğla Mebus Yelda Erol Gökcan, Sağlık-Sen Genel Komutan Yardımcıları Mahmut Faruk Doğan ve Yusuf Dural, Işyar-Sen’e sınırlanmış sendikaların yazıhane yöneticileri, siyasi parti ve sivil topluluk kuruluşu temsilcileri ile kasaba illerden gelen şube başkanları katıldı.

Umumi kurulda mütekellim Durmuş, Esenlik Bakanlığının yaptığı sonuç düzenlemelerle ilişik bilgelik verdi.

Keyif çalışanlarının yer nazik sorununun performansa tutkun sevap ödeme sistemi olduğunu belirten Durmuş, “Tığ bu sistemin gerçeklenmiş değiştirilmesi gerektiğini, henüz adil ayrımsız sistemin oluşturulması gerektiğini bilcümle söylüyorduk. Muhataplarımıza bu sistemin adaletsizliğini hep anlattık. Esenlik Bakanlığının son yaptığı düzenlemeler, bizim başarım sistemine karşı yaptığımız bilcümle eleştirilerin dikkate alındığı benzeri aranjman oldu.” dedi.

Durmuş, yasada yapılan düzenlemede ve çıkan yönetmelikte çalışanları mutlu eden maddeler varsa bunun altında Afiyet-Sen’in imzası bulunduğunu ifade etti.

Keyif çalışanlarının mesai sürelerinin çok teferruatlı olduğunu anlatan Durmuş, “Sağlık çalışanlarının karı yaşamı ile iş yaşamı eğlenceli ayla gelmeli. Biz hep 60-70 bin sağlık çalışanı istihdamının yapılması gerektiğini söylüyorduk. Cumhurbaşkanımız ve Afiyet Bakanımız 85 bin esenlik personeli alınacağını duyurdu. Bu hem sahada görev özne arkadaşlarımıza hem de nasıp muntazır arkadaşlarımıza fert suyu olacak. Bunun her sene uyumlu yerine bitmeme etmesini istiyoruz.” diye konuştu.

Milletvekili Gökcan ise salgınla mücadelede bildirme şişman yükün ve görevin keyif çalışanlarında olduğunu ve afiyet çalışanlarına minnettar olduklarını söyledi.

Divan Başkanı adına mütekellim Umumi Başbuğ Yardımcısı Yusuf Dural birlikte müstevli sürecinde sağlık çalışanlarının kayırıcı üstü benzeri mücahede gösterdiğine dikkati çekti.

6. Periyot Toplu Sözleşme masasında majör kazanımlar elde ettiklerini söyleyen Dural, sağlam çokça sorunun çözüme kavuşması ve taleplerin kazanıma dönüşmesi amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirdi.

Genel Kurulda, yeniden Muğla Şube Başkanı seçilen Özcan Çiçek ise 4 yıldır “durursan yorulursun” şiarıyla sürekli, yorulmadan talih ve Muğla amacıyla çalıştıklarını kaydetti.

Her yıl unsur sayılarını artırarak 3 bin 200 üyeye ulaştıklarını anlatan Çiçek, ayrıksı sendikalar üzere yemeden içmeden mezuniyet süreçlerinde değil, gelişigüzel devir sahada olduklarını ifade etti.

Share: