Sağanak baran sonrası 300 kişinin tahliye edildiği kesim çağ görüntülendi

Bursa’da sağanak yağmur sonrası mevsimsel işçilerin çadırlarını su bastı. Görüngü sonrası harekete geçen yetkililer 270 mevsimlik iştirakçi ve 30 çocuğu emniyetli bire bir depoya götürdü. Sabahın ilk saatlerinde ise çadırların bulunduğu bölgede hasar tayin ve kasaba düzenlenmesi yapılması için çalışmalara başlandı.

Olay, Yenişehir ilçesine tutkun Reze köyünde meydana geldi. Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğünün uyarılarının ardından Bursa’da bora yağmur minval ve ilçelerinde etkisini gösterdi. Yağmur sonrası 270 mevsimlik işçinin ve 30 çocuğun kaldığı 80 çadırı su bastı. İhbar üstüne bölgeye AFAD, itfaiye, uyanık ekipleri atıf edildi. Görüngü yerine mevrut ekipler mahsur kalanları kurtardı. 270 mevsimsel iştirakçi ve 30 yavru geceyi kooperatife ilgili benzeri depoda geçirdi.

Havanın aydınlanmasıyla gelişigüzel çadırlarının olduğu bölgede hasar belirleme çalışması yapılırken, AFAD ve Kızılay’da çevrede düzenlemelerine başladı. Bugün meydana gelebilecek yağışlar sonrası çadırlarda eşyaların toplayan vatandaşlar mehabet yetkilerine teşekkürname ederken daha dimdik tıpkı ortamda üstüne düşmek istediklerini tabir ettiler. – BURSAShare: