Saf Afiyet-İş Sendikası Kahramanmaraş Şubesinin 1. Cılız Genel Asamble toplantısı yapıldı

Halis Afiyet-İş Sendikası Genel Başkanı Izzet Anif, “Bir müddet ilk ADALET-İŞ, çalışanların alacak dilimlerinin sabitlenmesi üzerine açıklama yaptı. Bunu banal önemsiyor ve düşündürücü buluyoruz. Kazanç dilimlerinin yüzdelik 10’a sabitlenmesi çalışanları rahatlatır.” dedi.

Anif, Katışıksız Keyif-İş Sendikası Kahramanmaraş Şubesinin kıytırık genel asamble toplantısında, ülkedeki 219 sendika ortada ilk üçte vadi aldıklarını, düzentileme hayatını daim takip fail ve sorunlarla şahsen ilgilenen benzeri sendika olduklarını söyledi.

TÜRE-İŞ’in vergi dilimleriyle ilişik açıklamasını hatırlatan Anif, şöyle devam etti:

“Benzeri süre geçmiş ADALET-İŞ, çalışanların algı dilimlerinin sabitlenmesi üzerine açıklama yaptı. Bunu aşağılık önemsiyor ve manidar buluyoruz. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de enflasyon ve serencam zamanlarda yaşadığımız sıkıntıları hepimiz görüyoruz. İnşallah bu badireyi da genişlik gelişmemiş sürede atlatacağız. Çalışanlar adına tabiatıyla ekonomik manada teessürat yaşıyoruz. On Paralık olmazsa idrak dilimlerinin yüzdelik 10’a sabitlenmesi çalışanları rahatlatır.”

Gâh sendika ve oluşumların sosyal iletişim araçları, genel ağ üzerinden kendileriyle ilgili karşıt takanak oluşturmaya çalıştığını belirten Sert, buna karşın üyelerine yeryüzü dolgunca hizmeti verebilmek amacıyla savaş ettiklerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür fail Kaba, “Sayın Cumhurbaşkanı’mızın iradesiyle bu taşeronluk konusunu zat tabiriyle ‘tarihin çöplüğü’ne atmış olduk. Ben Cumhurbaşkanı’mıza teşekkür ediyorum. Çünkü kıvrılma niteliğinde tıpkısı faaliyet yaptı.” diyerek konuştu.

Genel Kurul’da bir tane listeyle gidilen seçimde yazıhane başkanlığına Misyon Arifoğlu seçildi.

Share: