Rusya, Ukrayna’ya ait 3 uğraş uçağını havada vurdu

Acımasız ordusunun, Ukrayna’daki askeri unsurlara müteveccih saldırıları sürdürdüğünü belirten İgor Konaşenkov, Donetsk bölgesinde mühimmat deposuna yönelik yüksek hassasiyetli silahla düzenlenen saldırıda 6 binden fazla değişik füze ve bütünüyle ile 30 büyüklüğünde Ukraynalı askerin yok edildiğini bildirdi.

56. Motorlu Piyon Tugayı cenk kabiliyetini yitirdi

Ukrayna’nın 93. Mekanize Tugayı’na müteveccih saldırılarda ise 100 kadar asker ile 20’den çok askeri aracın imha edildiğini kaydeden Sözcü Konaşenkov, Donetsk bölgesinde 56. Motorlu Piyon Tugayı’na ilişik askerlerin yüzde 70’inin atıl ağıl getirildiği ve bu tugayın savaşma kabiliyetini yitirdiğini belirtti.

24 saatte 5 hile merkezi ile 7 mühimmat deposu namevcut edildi

Akıbet 24 saatte Ukrayna ordusuna ilişkin 5 yönetim merkezi ile 7 cephane deposunun imha edildiği dile getiren Konaşenkov, şöyle söyledi:

Mıkolayiv bölgesindeki Novopavlovka yerleşim biriminin gerçek Almanya’nın Kiev yönetimine atıf ettiği ‘Gepard’ uçaksavar sistemi imha edildi. Ayrıca Ukrayna’ya ilişkin S-300 gelgel savunma sistemi vuruldu. Mıkolayiv bölgesinde Ukrayna Gelgel Kuvvetlerine ilgilendiren 3 cidal uçağı havada vuruldu. Bunlar Akarsu-25, Mig-29 ve Akarsu-27. Rus çekicilik savunma sistemlerince da 9 insansız gelgel ara bulucu düşürüldü.

Rusya: Ukrayna ordusunun 267 uçağı ve 145 helikopteri imha edildi

İgor Konaşenkov, savaşın esasen beri Ukrayna’da 267 tayyare, 145 helikopter, 1720 insansız albeni aracının yanında 365 gelgel defans füze sistemi, 4 bin 283 tank ve zırhlı dil, 795 çok namlulu bazuka, 3 bin 286 obüs ve havan ve 4 bin 807 hususi askeri aracın imha edildiğini aktardı.

ÇAKER, Rusya’ya karşı Baltık ülkelerinin yanındayız

 

G7 Dışişleri Bakanları: Rusya, nükleer santrallerden derhal çekilmeli

 

İran ve Rusya birlikte uydu üretecek

 

Twitter, Rusya Dışişleri Bakanlığı’nı engelledi

 

AKARSU, Rusya’dan kömür ithalatına son verdi

 

Rusya’ya nazik alışılmadık: Cepheden 200 km uzaktaki üssü vuruldu

 

Share: