Resmi Gazete’de yayımlandı: 14 ildeki 99 gayrimenkul, özelleştirme kapsam ve programına alındı

Resmi Gazete’dahi yayımlanan habere göre; mülkiyeti Maliye Hazinesi namına kayıtlı 14 ildeki 99 gayrimenkul özelleştirme kapsam ve programına alınmasına değişmeyen verildi.

14 İLDE 99 TAŞINMAZ ÖZELLEŞTİRME KAPSAMINDA

Buna bakarak, mülkiyeti Maliye Hazinesi namına mukayyet Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Vazıh, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Mersin ve Yozgat’taki 99 taşınmazın özelleştirme kapsam ve programına alınması kararlaştırıldı. Bu yurt, mir, kiralama, gelir ortaklığı modeli ve işin gereğine akıllıca ayrıksı türel tasarruflar, mülkiyetin gayri ayni haklarının tesisi veya pres haklarının verilmesi yöntemlerinden biri evet de birkaçının gelişigüzel uygulanmasıyla özelleştirilecek.

ÖZELLEŞTİRME İŞLEMLERİ 31 ARALIK 2025’E KADAR TAMAMLANACAK

Öte yandan, özelleştirme nitelik ve programında mevcut Türkiye Şeker Fabrikaları SAVUŞMAK Genel Müdürlüğü hesabına mukayyet Ağrı’nın Eleşkirt ile Ankara’nın Polatlı ilçelerindeki taşınmazlara ilgili mamure planı değişiklikleri onaylandı. Mülkiyeti Elektrik Üretim SERPMEK adına mukayyet Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesindeki taşınmaza ait imar planı değişikliğinin da onaylanmasına karar verildi.

Türkiye Şeker Fabrikaları NAN Umumi Müdürlüğü adına mukayyet Denizli’nin Acıpayam ilçesindeki taşınmaza ilgilendiren hazırlanan imar planı değişikliğine yönelik itiraz ise reddedildi.

Share: