Pınar Karşıyaka Başantrenörü Zihin Sarıca, AEK maçını değerlendirdi Açıklaması

FIBA Şampiyonlar Ligi’nde cezası nedeniyle seyircisiz oynadığı ve Palikarya ekibi AEK’yi mihman ettiği B Grubu evvel maçını 91-88 kazanan Kaynak Karşıyaka’nın başantrenörü Basiret Sarıca, yetişkin aynı yengi aldıklarını bildirdi.

Sarıca, yaptığı açıklamada, işlek rakipleri AEK karşısında el aynı müsabakayı kazandıklarını söyledi.

Yeni tıpkısı kadro olduklarını hatırlatan Sarıca, “Bu tabii ki bahane değil amma aynı kaynak. Zımnında kullanılmamış oyuncularla, AEK üzere tıpkısı takıma karşı taraftarımızdan yoksun iğfal etmek bizim amacıyla zordu. Önemli bir yengi aldık. kimi zaman savunma kısmında aksadık. Kıytırık hatalar yaptığımız anlar oldu. Hücumda yüzdelerimiz ve külliyen paylaşımımız çok iyiydi. Tecrübeli aynı rakibe cebin oynadığımız üzere maçı koparamadık amma çalmak çokça önemliydi.” ifadelerini kullandı.

Sarıca, FIBA Şampiyonlar Ligi’nde tıpkısı bağırsak vadi maçını elan seyircisiz oynayacaklarını hatırlatarak, “Evimizde hata yapmamak bizim için şanlı. Daha dolgunca olacağız. Hep beraber artık konuşacağız, çalışacağız ve yarım olan yerleri düzelteceğiz.” dedi.

FIBA Şampiyonlar Ligi’ne galibiyetle başlayan Bulak Karşıyaka, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin 2. haftasında 8 Ekim Cumartesi haset deplasmanda Galatasaray Nef ile karşılaşacak.

Share: