PFDK, Beşiktaşlı futbolcu Josef de Souza’ya ekstra ukubet vermedi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Ayak Topu Sıkı Düzen Kurulu (PFDK), MKE Ankaragücü maçının ardından sâdır olaylarda al deneyli gören Beşiktaşlı futbolcu Josef de Souza’ya ekstra ukubet verilmediğini duyurdu.

TFF’den yapılan açıklamada, Spor Mabat Süper Klasman’in 5. haftasında oynanan MKE Ankaragücü-Beşiktaş müsabakasının ardından sâdır olaylarda al anaç gören ve sportmenliğe hilaf hareketi nedeniyle PFDK’ye gönderme edilen 33 yaşındaki futbolcuya ekstra ukubet verilmediği belirtildi.

Josef de Souza, gördüğü al anaç zımnında Beşiktaş’ın Medipol Başakşehir ile yapacağı Süper Yığın maçında suret giyemeyecek.

Aynı müsabakada taraftarlarının hastalık olduğu yer olayları gerekçesiyle MKE Ankaragücü’nün tıpkı karşılaşma seyircisiz oynama cezasına çarptırıldığı aktarıldı.

Çeşitli gerekçelerle MKE Ankaragücü’ne 550 bin, Hatayspor’a 198 bin, Adana Demirspor’a 146 bin, Trabzonspor’a 143 bin 500 ve Giresunspor’a 84 bin lira nakdî ceza uygulandığı bildirildi.

Galatasaray, Giresunspor, Ümraniyespor ve MKE Ankaragücü’nün gâh taraftarlarının passolig kartlarının tıpkı ahir iç vadi müsabakası amacıyla bloke edildiği kaydedildi. Trabzonspor ve Adana Demirsporlu kâh taraftarların passolig kartlarının ise bire bir sonraki deplasman mücadelesi için bloke edildiği belirtildi.

Share: