Pamukkale’de kıç tenisi turnuvası başlıyor

Denizli’da, Pamukkale Belediyesinin organizatörlüğünde, geçtiğimiz sene olduğu gibi bu sene birlikte 30 Ağustos Galebe Kupası Bukanak Tenisi Turnuvası düzenlenecek. Pamukkale Belediye Reisi Avni Örki, turnuvaya kül gençleri davet ederek, turnuva sonunda dereceye giren takımların Türkiye Kupası’nda ilimizi sahne edeceğini belirtti.

Son yıllarda spor alanında geveze gerçekleştiren Pamukkale Belediyesi, gençleri spora kamçılamak yerine sporun gelişigüzel branşına bindi vermeyi sürdürüyor. Ülkemizde kullanılmamış spor branşlarından olan ayak tenisine Pamukkale Belediyesi önce günden bu yana bindi veriyor. Denizli’da ilk defa, 2021 yılında Pamukkale Belediyesi’nin ev sahipliğinde planlı turnuvalarla adını duyuran ayak tenisi, son zamanların pop spor branşları arasına girmeyi başardı.

Pamukkale Belediyesinin desteği sürüyor

Pamukkale Belediyesi, bu yıl birlikte 30 Ağustos Galibiyet Kupası Basamak Tenisi Turnuvası ile basamak tenisine desteğini sürdürecek. 28-29 Ağustos 2022 tarihlerinde gerçekleşecek olan turnuvaya başvurulara sonuç ahit 27 Ağustos 2022 adına belirlendi. Katılacak temas sporcunun 18 yaş ve cisim olması gerektiği turnuvaya başvurular belediye telefonu üzerinden yapılacak ve her bando 3 satma, 1 yedek girmek için 4 sporcudan oluşabilecek. Pamukkale Belediyesi’nin organizatörlüğünde planlı 30 Ağustos Galebe Kupası Kadem Tenisi Turnuvası sonunda dereceye giren takımlar, Bukanak Tenisi Türkiye Kupası’nda Denizli’yi düzen etme hakkına kavuşacak.

“Gençlerimizin sporla ilgilenmesi oylumlu”

Pamukkale Şehremini Avni Örki, sporun ve sporcunun değerini kasten debi ettiklerini rapor ederek, “Gençlerimizin spora yönlendirilmesine herhangi bir ahit bindi vereceğiz” dedi. Şehremini Avni Örki, “Bu sene ikincisini düzenleyeceğimiz 30 Ağustos Galebe Kupası Kadem Tenisi Turnuvası hem ilçemiz hem bile ilimiz açısından koskocaman. İki aktarılma sürecek turnuva böylecene, dereceye giren takımlarımız Türkiye Kupası’nda ilimizi olta etme hakkına cemaat olacaklar. Gençlerimizin sporla ilgilenmesi yetişkin. Yetişek hayatının ayrımsız parçası olarak gördüğümüz spor, gençlerimizi ters alışkanlardan uzak durmalarına destek oluyor. Bu bilinçle, spora ve sporcuya desteklerimizi sürdüreceğiz. 30 Ağustos Galibiyet Kupası Basamak Tenisi Turnuvası’na katılacak takımlarımıza dahi şimdiden başarılar diliyorum” dedi. – DENİZLİ

Share: