Öz taştı, hayat durdu…Bursa’da selin bilançosu devir aydınlanınca ortaya çıktı

Bursa’nın Orhangazi ilçesine kapalı rustik Paşapınar mahallesinde ızdırap yağmurun taşırdığı öz ve beraberindeki kırcı yağışının etkileri devir aydınlanınca ortaya bundan sonra. 4 kişinin yaralandığı selde 11 karı, 9 kurgu engel gördü. Karye yollarının oylumlu tıpkı kesimi kullanılmaz ayla geldi. Paşapınar’da ekipler hummalı himmet yürüterek yaraları sarmaya çalışıyor.

Şiddetli yağmurdan hasar gören Paşapınar’da yaşanan selin bilançosunu tespit çalışmaları sürüyor. Orhangazi Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri Paşapınar’birlikte hayatı normale çevrilemek üzere sakır sakır çalışıyor.

Dere taştı, hanay durdu

Paşapınar mahallesinde dağ yağmur ve komple yağışından sonraları köyün içinden geçen ve benzeri süre önceki kapatılarak saha altına alınan dere taştı. Katmerli akarsu önüne gelen ne varsa sürükledi. Vatandaşlar tehlikeli yağmur dinene kadar evlerinden hariç çıkamadı. Bu sırada hafta sonları soluklanmak amacıyla geldikleri inşa familya su alınca hariç sâdır 4 güç baskın sularına kapıldı. Mahalle sakinleri ve ekiplerin yardımı ile kurtarılan 4 can Orhangazi ve Gemlik’teki hastanelerde tedaviye alındı.

Paşapınar’daki hâkim baskınının bilançosu birlikte belirlendi. Orhangazi Kaymakamlığı koordinesinde amme personellerinden oluşan heyetler mahallede incelemelerini sürdürüyor. Hasar belirleme heyetlerinin incelemesinden sonradan 11 ocak ve 9 araçta hasar meydana geldiği bildirildi.

Paşapınar’de içmece suyu, cıvıltı ve genel ağ hatlarıyla ilişkin sıkıntılar sürerken, geceden beri geceli gündüzlü etkin ekipler hâkim sularının taşıdığı kayalar ve ağaçları temizlemeyi sürdürüyor. – BURSAShare: